Miejska bawialnia otwarta. Dla dzieci z Będzina wstęp za złotówkę

niedziela 15 stycznia 2017
  • W kolorowej miejskiej bawialni dzieci z Będzina mogą bawić się codziennie za złotówkę (fot. mat. prasowe)
    W kolorowej miejskiej bawialni dzieci z Będzina mogą bawić się codziennie za złotówkę (fot. mat. prasowe)
Pierwsza w województwie śląskim bawialnia miejska została otwarta w piątek w Będzinie. Na miejscu świetnie się bawić będą zarówno niemowlęta, jak i nastolatki

Bawialnia Będzin powstała  na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4. Na parterze wydzielono strefę zabaw dla najmłodszych dzieci w wieku do lat 4. Czekają tam kolorowe jeździki, interaktywna podłoga, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, zestaw dużych klocków, tunel gąsienica i domek do zabaw. Miejsce gwarantuje maluszkom bezpieczną zabawę, rozwijając ich wyobraźnię i kreatywność.

Sala zabaw dla dzieci starszych w wieku od 5 do 11 lat wyposażona została w trzypoziomową konstrukcję o powierzchni ponad 100 m kw. Kolorowe zjeżdżalnie, podejścia, piramidy, przejścia wiszące, podesty i inne atrakcje zapewnią niezapomniane przeżycia odwiedzającym bawialnię dzieciom. Są tam także trampoliny, równoważnie i wiszące mosty, pomagające rozwijać sprawność ruchową i ćwiczyć zmysł równowagi.

Rodzice mogą obserwować zabawę swoich pociech, pijąc kawę w przytulnej kawiarence, zaś zmęczone harcami urwisy wypoczną w sali kinowej.

W trosce o zdrowie dzieci w osobnym pomieszczeniu zamontowano suszarki, którymi będzie można wysuszyć spocone w czasie zabawy głowy. Pomyślano również o szatni, wózkarni i miejscu z przewijakiem.

W bawialni można będzie także urządzić przyjęcie urodzinowe w specjalnie do tego celu przeznaczonych salach. Dzieci z Będzina za godzinę zabawy zapłacą jedynie złotówkę (w tej promocyjnej cenie mogą korzystać z bawialni przez dwie godziny każdego dnia). Dzieci z innych miast zapłacą 8 zł za godzinę w dni powszednie i 10 zł za godzinę w weekendy.

Kategoria: Aktywna rekreacja