Darmowa nauka kodowania dla dzieci

poniedziałek 13 lutego 2017
  • Bezpłatne zajęcia z kodowania będą prowadzone w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach (fot. foter.com)
    Bezpłatne zajęcia z kodowania będą prowadzone w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach (fot. foter.com)
Programowania mogą nauczyć się nawet dzieci - z takiego założenia wyszli twórcy projektu Mistrzowie Kodowania. W jego ramach dziesięcio- i jedenastolatki mogą się nauczyć programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny, upowszechniający naukę programowania  w polskich szkołach i bibliotekach. W jego ramach dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, stworzonym przez Mitchela Resnicka. Bibliotekarze prowadzący zajęcia zostali przeszkoleni przez ekspertów.                                                                                

Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17. Podstawowy kurs obejmie 8 spotkań, w ramach których uczestnik zapozna się ze środowiskiem Scratch, jego podstawowymi blokami i funkcjami. Dzieci będą pracować w sześcioosobowych grupach, każde przy osobnym komputerze.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w poniedziałki od godz. 17:15 do 18:45 i w czwartki od godz. 16:15 do 17:45. Pierwsze spotkanie zaplanowano 2 marca .

Rodzice, którzy chcą zapisać dzieci, powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.biblioteka.gliwice.pl i odesłać go na adres filia21@biblioteka.gliwice.pl do 24 lutego. Zakwalifikowane osoby otrzymają wiadomość e-mailem. 

Kategoria: Warsztaty