Moja Ziemia-Czysty Świat

wtorek 14 lutego 2017
  • Las jest tematem ogólnopolskiego konkursu dla dzieci organizowanego przez miasto Będzin (fot. foter.com)
    Las jest tematem ogólnopolskiego konkursu dla dzieci organizowanego przez miasto Będzin (fot. foter.com)
„Moja Ziemia-Czysty Świat” to konkurs, organizowany w Będzinie, ale adresowany do małych artystów z całej Polski i miast partnerskich Będzina, którymi są Kaisiadorys, Iżewsk, Tatabanya i Basse - Ham.

Celem konkursu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „W sercu lasu”,  jest upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie i podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy w jednej z kategorii. W kategorii „Las” oceniane będą obrazki, najlepiej z materiałów recyklingowych. W kategorii „Leśne tropy” należy przygotować przestrzenną pracę prezentującą trop leśnego zwierzęcia.  „Leśny wypoczynek” to kategoria, w której oceniane będą prezentacje w formie komiksu, z kolei kategoria „Las w życiu codziennym” to kategoria dla małych filmowców. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Prace należy składać do 17 marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży lub sekretariacie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przy ul. Piłsudskiego 39.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 kwietnia, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu są Urząd Miejski w Będzinie, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. W jury zasiądzie Marianna Durczok, producentka programów ekologicznych „Bliżej natury”. Regulamin dostępny jest na stronie www.bedzin.pl.

Kategoria: Wiadomości