Szczęśliwe mamy to szczęśliwe dzieci [WIDEO]

wtorek 21 lutego 2017
  • Zespół Animo tworzą mamy, które realizują swoje pasje (fot. FB Animo Anima)
    Zespół Animo tworzą mamy, które realizują swoje pasje (fot. FB Animo Anima)
Zawodowo pracują z dziećmi. Każda kocha muzykę i część swojego życia poświęcają właśnie jej. Cztery mamy ze Śląska założyły zespół Animo – tworzą piosenki dla dzieci, koncertują i są szczęśliwe.

Najpierw była firma Animo Anima, która zajmowała się nagłaśnianiem imprez i realizacją pozaszkolnych zajęć edukacyjnych.  W 2011 roku powstał zespół wokalny Animo skupiony całkowicie na działalności kierowanej do dzieci, bo to ona przynosiła im najwięcej satysfakcji. – To nasze pociechy, uczucia, emocje i doświadczenia doprowadziły do powstania kilkunastu piosenek opisujących codzienne domowe sytuacje - dzięki temu lepiej zrozumiałyśmy np. bałagan w pokoju dziecięcym – śmieje się Agata Gruszka-Zorychta, nauczycielka w SP nr 1 w Chorzowie i współtwórczyni zespołu. Poza nią zespół tworzą: Sandra Grzybek, która na co dzień pracuje w Przedszkolu nr 29 w Chorzowie, Monika Maciejowska - nauczycielki w SP nr 1 w Chorzowie oraz Joanna Staszewska – instruktor zajęć sportowych dla dzieci w Starochorzowskim Domu Kultury. Tam zresztą udzielają się też pozostałe mamy. Organizują zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci, a także tworzą Klub Aktywnych Mam. Wszystkie włączają się w działalność kulturalną, organizują koncerty, przedstawienia, gry i zabawy dla najmłodszych.

Jednak ostatnio głowę zaprząta im głównie nagrywanie piosenek o rodzinnych, domowych, macierzyńskich perypetiach. Pierwszym utworem, który powstał w styczniu tego roku był kawałek „Mamo , mamo” – umieszczony poniżej. O swojej twórczości i swoim życiu mówią tak: - My już jesteśmy szczęśliwe. Wiemy jakie to ważne, by w życiu móc się spełniać. Otwierając nasz świat pasji, nasze szczęście dla naszych dzieci nie tylko zacieśniamy więzi i przeżywamy niezapomniane wspólne chwile, ale uczymy je gonić marzenia, osiągać cele,  poszukiwać pasji, by i one odnalazły szczęście w swoim życiu.

Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Napisz na adres: redakcja@silesiadzieci.pl

Kategoria: Felietony