Bezpłatne badania płodności

wtorek 7 marca 2017
  • Bezpłatne badanie płodności składa się z USG, oznaczenia 5 hormonów i konsultacji ze specjalistą (fot. mat. prasowe)
    Bezpłatne badanie płodności składa się z USG, oznaczenia 5 hormonów i konsultacji ze specjalistą (fot. mat. prasowe)
8 na 10 młodych Polek, które nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie wykonało badań diagnostycznych pod kątem oceny swojej płodności. W marcu takie badania wykonasz w Katowicach za damo dzięki programowi „Płodna Polka”.

Szacuje się, że co piąta para w Polsce zmaga się z niepłodnością, a w około 45% odpowiada za nią czynnik żeński. Dlatego w ramach kampanii „Płodna Polka” w Dzień Kobiet rusza akcja bezpłatnych badań w Klinice Leczenia Niepłodności Bocian w Katowicach, które pozwolą kobietom sprawdzić stan swojej płodności i ocenić szanse na zajście w ciążę. Pakiet badań „Płodnej Polki” składa się z USG, oznaczenia 5 hormonów, a także konsultacji ginekologicznej ze specjalistą ds. leczenia niepłodności. Akcja prowadzona będzie do końca marca.

- Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy, że mogą mieć w przyszłości problemy z zajściem w ciążę, bowiem nie wykonują badań kontrolnych w kierunku oceny swojej płodności. Często nie są świadome istnienia schorzeń i zaburzeń hormonalnych, które mogą pokrzyżować plany o macierzyństwie nawet bardzo młodym kobietom. Wiele też Polek coraz później decyduje się na dziecko, a czas nie sprzyja kobiecej płodności. - mówi dr Olaf Lindert, ginekolog, specjalista ds. leczenia niepłodności z Kliniki Bocian, ekspert medyczny kampanii „Płodna Polka”.

Żeby skorzystać z pakietu badań należy zarejestrować się wcześniej telefonicznie pod nr 32 70 10 460. Badania „Płodnej Polki” należy wykonywać między 2 a 5 dniem cyklu owulacyjnego kobiety, co jest związane z prawidłowym oznaczeniem hormonów i przeprowadzeniem badania AFC. Klinika Leczenia Niepłodności Bocian w Katowicach znajduje się przy ul. Dąbrówki 13.

Kategoria: Zdrowie

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka