Rusza sosnowiecki program in vitro

środa 15 marca 2017
  • Rekrutacja do sosnowieckiego programu dofinansowań in vitro ruszy jeszcze w marcu (fot. foter.com)
    Rekrutacja do sosnowieckiego programu dofinansowań in vitro ruszy jeszcze w marcu (fot. foter.com)
Sosnowiec rozpoczyna program refundacji zabiegów in vitro dla swoich mieszkańców. Klinika Leczenia Niepłodności Bocian i Centrum Medycznego Rozrodu ARTVIMED z Krakowa zostali realizatorami programu. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

Programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowiec w latach 2017-2020” ma na celu finansowe wsparcie niepłodnych par starających się o dzieci metodą in vitro. Władze miasta przeznaczają na ten cel 800 tys. złotych.

Program obejmuje refundację in vitro do wysokości 80% kosztów - łącznie nie więcej niż 5 tys. zł. co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Dofinansowanie przysługuje do maksymalnie 3 zabiegów. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Pary podejmujące leczenie w Klinice Bocian w ramach miejskiego programu dla mieszkańców Sosnowca mają zagwarantowaną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną, punkcję jajników ze znieczuleniem, procedurę ICSI (docytoplazmatyczną iniekcję plemników), pozaustrojowe zapłodnienie i stały nadzór nad rozwojem zarodków oraz transfer zarodków do jamy macicy.

Do sosnowieckiego programu zostaną zakwalifikowane pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, niemogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

- wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia,

- posiadają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenie pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego,

- zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu,

- w dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca.

Rekrutacja do programu rozpocznie się pod koniec marca. Informacja o dokładnym terminie zostanie zamieszczona na tydzień wcześniej zarówno na stronie Urzędu Miasta, jak i realizatora - Kliniki Bocian.

 

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka