Ola Kutz i motocykliści pomagają wybudować Świetlikowo [WIDEO]

poniedziałek 20 marca 2017
 • Aleksandra Kutz i ks. Michał Macherzyński wsparli budowę tyskiego hospicjum dla dzieci (fot. kadr z filmu na YouTube: "Wybudujemy Świetlikowo!!! Hospicjum dla Dzieci w Tychach")
  Aleksandra Kutz i ks. Michał Macherzyński wsparli budowę tyskiego hospicjum dla dzieci (fot. kadr z filmu na YouTube: "Wybudujemy Świetlikowo!!! Hospicjum dla Dzieci w Tychach")
 • Ks. Michał Macherzyński wręcza kopertę z pieniędzmi prezes fundacji Nataszy Godlewskiej. Obok ambasadorka akcji Martyna Wojciechowska (fot. kadr z filmu na YouTube "Wybudujemy Świetlikowo!!! Hospicjum dla Dzieci w Tychach")
  Ks. Michał Macherzyński wręcza kopertę z pieniędzmi prezes fundacji Nataszy Godlewskiej. Obok ambasadorka akcji Martyna Wojciechowska (fot. kadr z filmu na YouTube "Wybudujemy Świetlikowo!!! Hospicjum dla Dzieci w Tychach")
 • Motocykliści w trasie do Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci (fot. kadr z filmu na YouTube "Wybudujemy Świetlikowo!!! Hospicjum dla Dzieci w Tychach")
  Motocykliści w trasie do Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci (fot. kadr z filmu na YouTube "Wybudujemy Świetlikowo!!! Hospicjum dla Dzieci w Tychach")
Pisaliśmy niedawno o Świetlikowie - placówce łączącej centrum opieki dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci oraz hospicjum stacjonarne dla najmłodszych, która powstaje w Tychach. Akcję wspierają m.in. Martyna Wojciechowska i Sebastian Riedel. Do tego grona dołączyła także Ola Kutz, która wraz z motocyklistami przygotowała niespodziankę dla fundacji.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci od ośmiu lat, w ramach Hospicjum Domowego, opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich własnych domach. Teraz chce rozszerzyć swoją działalność o placówkę, w której chore maluchy będą spędzać czas w gronie rówieśników, pod okiem wykwalifikowanego personelu. W tym roku powstanie ośrodek opieki dziennej, a w przyszłym roku – całodobowe hospicjum. Na obie inwestycje potrzeba 3 mln zł.

Ola Kutz, dziennikarka, znana m.in. z programu "W trasie" telewizji TTV, również zaangażowała się w pomoc fundacji. Razem z motocyklistami, na których czele stał ks. Michał Macherzyński z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach, przyjechali na spotkanie z prezes FSHD Nataszą Godlewską. - Mamy takie przesłanie, że motocykliści potrafią bardzo szybko pomagać. Dziś mamy prezent finansowy dla dzieciaków - mówiła Ola Kutz. - Dwa razy do roku na Wilkowyjach organizujemy zloty motocyklowe i one są zawsze związane z pomocą charytatywną. Udało nam się trochę uzbierać dla Was - dodał ks. Michał wręczając kopertę z napisem "Od motocyklistów dla Świetlikowa".

Ambasadorką akcji jest Martyna Wojciechowska, inicjatywę wspiera także Sebastian Riedel, założyciel zespołu Cree.

Każdy może pomóc i przeznaczyć pieniądze na ten szczytny cel, na konto: 78 84350004 0000 0000 4620 0006. Pieniądze będą też zbierane podczas kolejnego Wilkowyjskiego Zlotu Motocyklowego, który odbędzie się 6 maja przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach.

 

Kategoria: Wiadomości