Z Olą Dzik na Pasemko Pewelsko Ślemieńskie

niedziela 2 kwietnia 2017
  • Zapisy na pierwszą wycieczkę w tym sezonie rozpoczną się 5 kwietnia (fot.foter.com)
    Zapisy na pierwszą wycieczkę w tym sezonie rozpoczną się 5 kwietnia (fot.foter.com)
Czas zainaugurować kolejny sezon rodzinnych wycieczek z Olą Dzik. Na pierwszą górską wyprawę tej wiosny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie zaprasza w Beskid Żywiecki.

Uczestnicy wycieczki wraz z przewodniczką spotkają się 22 kwietnia o godz. 7 pod siedzibą OSiR przy ul. Sportowej 4. Stamtąd zawiezieni zostaną busami do Pewli Małej, w rejon malowniczych skałek. Następnie przejdą widokowym szlakiem żółtym przez Janikową Grapę, Garlejów Groń i Bigoskę na Bąków, czyli najwyższy szczyt malowniczego Pasemka Pewelsko-Ślemieńskiego. Około południa rozpoczną zejście przez Gachowiznę do Huciska. Stamtąd szlakiem zielonym i lokalnymi ścieżkami przez zbocza Wytrzyszczona i Koszarawskiego Gronia, dotrą do szczyciku Zapadliska, gdzie dołączą do szlaku żółtego, by po chwili dojść do schroniska studenckiego na Lasku. Tam będzie czas na odpoczynek i posiłek, po którym przez szczyt Lasku uczestnicy wycieczki dotrą do Przyborowa, w rejon zabytkowego polskiego fortu obronnego z czasów kampanii wrześniowej. Potem busy zabiorą ich na lody do Jeleśni, a następnie do Będzina.

OSiR w cenie 40 zł od osoby zapewnia opiekę wykwalifikowanego przewodnika, przejazd busem, ciepły posiłek i ubezpieczenie NNW. Za udział w kolejnych wycieczkach, organizowanych od kwietnia do listopada, uczestnicy zbierać będą punkty. Kto zdobędzie ich najwięcej, otrzyma tytuł Wędrownika Roku, puchar, dyplom i nagrodę rzeczową. Zapisy rozpoczną się 5 kwietnia o godz. 7:30 w OSiR Będzin w Dziale Promocji i Organizacji Imprez. Informacje: tel. 32 267 30 07 wew. 31. Warunkiem zapisów jest uiszczenie na miejscu opłaty. Jedna osoba może zapisać maksymalnie 4 osoby.

Kategoria: Aktywna rekreacja