Powstaje przedszkole z wannami i trampolinami

niedziela 7 maja 2017
  • Wartość inwestycji wyniesie około 8 mln zł (fot. mat. prasowe)
    Wartość inwestycji wyniesie około 8 mln zł (fot. mat. prasowe)
Trampoliny, Czarodziejski Ogród, pokój światło-dźwięk i wanny rehabilitacyjne - to wszystko znajdzie się w nowoczesnym przedszkolu, które powstanie w zabytkowym budynku przy ul. Omańkowskiej w Chorzowie.

Po gruntownym remoncie gmachu z początku XX wieku przeniesie się do niego Przedszkole nr 9, które obecnie mieści się przy ul. Powstańców. - Z moich informacji wynika, że będziemy pierwszym w Polsce przedszkolem, w którym dzieci będą mogły korzystać z wanien rehabilitacyjnych. Terapię będziemy prowadzić także w sali integracji sensorycznej, m.in. na trampolinach, rowerkach i bieżni - wyjaśnia Krystyna Borkowy, dyrektor Przedszkola nr 9.

Na maluchy czekać będzie również pokój światło-dźwięk z ruchomymi instalacjami świetlnymi i Czarodziejski Ogród z suchym basenem z piłeczkami.

W budynku po dawnej szkole podstawowej wyburzona zostanie drewniana konstrukcja, wyremontowane zostaną sanitariaty i zainstalowana winda. Do zabytkowego gmachu dobudowany zostanie nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. Obok budynku powstanie nowy plac zabaw i parking.

Ponieważ w przedszkolu będą funkcjonować oddziały integracyjne, jego infrastruktura przystosowana zostanie do potrzeb dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności.

Na inwestycję miasto otrzymało ponad 3,7 mln zł dotacji unijnej. Całkowity koszt przebudowy to około 8 mln zł. - To największa chorzowska inwestycja w  przedszkole od ponad 20 lat. Nie tylko tworzymy nowe miejsce dla dzieci, ale także przywracamy blask zapomnianemu zabytkowi - mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

W przedszkolu będą miejsca dla 164 dzieci.

Kategoria: Wiadomości