Wodny Park Tychy – łódź podwodna i kąpiele w piwie

piątek 12 maja 2017
  • Otwarcie Wodnego Parku Tychy zaplanowano na IV kwartał tego roku (fot. mat. Parku)
    Otwarcie Wodnego Parku Tychy zaplanowano na IV kwartał tego roku (fot. mat. Parku)
  • Trwają prace budowlane poszczególnych stref rekreacyjnych Wodnego Parku Tychy (fot. mat. Parku)
    Trwają prace budowlane poszczególnych stref rekreacyjnych Wodnego Parku Tychy (fot. mat. Parku)
  • Strefa dziecięca Wodnego Parku Tychy (fot. mat. Parku)
    Strefa dziecięca Wodnego Parku Tychy (fot. mat. Parku)
Łódź podwodna, ruchome zabawki i interaktywne Edukatorium przeniosą dzieci w świat wodnych przygód. Dla rodziców przewidziano m.in. piwne kąpiele i grotę śnieżną. W Wodnym Parku Tychy trwają prace budowlane strefy dla najmłodszych i wypoczynkowej.

- Chcemy, żeby Wodny Park Tychy stał się motywacją do wspólnego spędzania czasu. Nie zabraknie w nim rozrywek dla całych rodzin, ale będzie również mnóstwo atrakcji dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestor obiektu.

Edukacja i zabawa

W wydzielonej przestrzeni części rekreacyjnej znajdzie się kompleks niecek dziecięcych ze zjeżdżalnią i licznymi atrakcjami sprawnościowymi i kreatywnymi. Znajdzie się tu m.in. bajkowy batyskaf, czyli mały statek podwodny, który w naturalnych warunkach może schodzić na dużo większe głębokości niż łodzie podwodne. W obiekcie przewidziano również zewnętrzną strefę basenów dla dzieci z wodnym placem zabaw. Dla nieco starszych dzieci i młodzieży dostępna będzie strefa edukacyjna, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania występujące również w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - urządzenia interpretujące mowę i ruch, ukryte ścieżki zwiedzania, niekonwencjonalne zagadki. Motywem przewodnim strefy edukacyjnej będzie woda i wszystko, co z nią związane. Obecnie trwają kompleksowe prace w części brodzików dla dzieci. Gotowe są już ściany ze stali, a posadzka jest przygotowywana pod układanie blachy dennej. Wylano również murki oddzielające strefę od reszty basenów oraz fragmenty ścian, które zostaną wykończone imitacją rafy koralowej. Rozpoczęto także budowę brodzika zewnętrznego.

Wanny z piwem i grota śnieżna

W Parku staną niebawem specjalne wanny z drewnianych bali napełnione piwem. Paradoksalnie – to nie nowość, kąpiele w złocistym napoju odbywały się już w starożytności. Od tamtych czasów doceniano witaminy z grupy B zawarte w tym trunku oraz jego pozytywny wpływ na skórę, krążenie i dobre samopoczucie. Pomagał on w leczeniu i łagodzeniu nerwobóli, problemów żołądkowych, napięcia mięśniowego, chorób śledziony, nadciśnienia, czy też nerwicy. – W mieście słynącym z piwa, w którym pierwszy browar powstał w 1629 roku, nie mogło zabraknąć takiej atrakcji – mówi Zbigniew Gieleciak. Uzupełnieniem kąpieli będzie możliwość zakosztowania piwa nalewanego z urządzenia zabudowanego w kontuarze kadzi. Zakończeniem seansu będzie odpoczynek na specjalnym łożu wyściełanym świeżą słomą. Piwne atrakcje to jednak nie wszystko w tej części parku - przewidziano tu również rozbudowaną strefę saun wewnętrznych i zewnętrznych. Goście będą mogli skorzystać m.in. z inhalacji w jaskini solnej oraz tężni, a także z rozgrzania swojego ciała w suchej saunie fińskiej. Dla ochłody zaplanowano grotę śnieżną z całorocznym naśnieżaniem i temperaturą na poziomie minus 15 °C.

Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał tego roku.

Postępy budowy można śledzić na stronie Parku Wodnego Tychy.

 

Kategoria: Wiadomości