Maszyna w ruchu

wtorek 18 lipca 2017
  • Ponad 100-letnia Walcownia to miejsce, w którym możecie poczuć klimat pracy i produkcji sprzed lat (fot. mat. Walcownia Cynku w Katowicach)
    Ponad 100-letnia Walcownia to miejsce, w którym możecie poczuć klimat pracy i produkcji sprzed lat (fot. mat. Walcownia Cynku w Katowicach)
Walcownia Cynku w Katowicach - Szopienicach to miejsce, w którym możecie poczuć klimat pracy sprzed lat. Odwiedzając to miejsce w soboty możecie też zobaczyć jak pracuje wiekowa walcarka.

Walcownia Cynku w Katowicach - Szopienicach to industrialny zabytek, który jest ważną częścią historii hutnictwa na Śląsku. Wybudowana w 1904 roku dawała pracę okolicznym robotnikom przez niemal 110 lat. Obecnie w hali produkcyjnej funkcjonuje muzeum, które można odwiedzać codziennie od 10 do 18.

Odwiedzając Walcownię Cynku w sobotę o godz. 15 (do końca października 2017) możecie zobaczyć w działaniu zabytkową walcarkę wykańczającą z 1904 roku.

Bilety 8 zł ulgowy, 10 zł normalny.

Sobota z maszyną 13 zł ulgowy, 15 zł normalny. Dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Walcownia Cynku mieści się w Katowicach przy ul. 11 Listopada 50 (wjazd od ulicy Rozdzieńskiej 25). Więcej informacji na stronie Walcowni.

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy