Tania niania w Sosnowcu

czwartek 27 lipca 2017
  • Rekrutacja do projektu "Mogę wszystko - projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi" trwa do 30 września (fot. pixabay)
    Rekrutacja do projektu "Mogę wszystko - projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi" trwa do 30 września (fot. pixabay)
Niezwykły projekt ruszył w Sosnowcu. Mieszkańcy tego miasta, którzy chcą zatrudnić opiekunkę, mogą liczyć na wysokie dofinansowanie. To odpowiedź władz Sosnowca na niedostateczną liczbę miejsc w żłobkach.

W jakim mieście na Śląsku nie ma problemu z niekończącymi się listami „rezerwowych” czekających na miejsce w żłobku? W Sosnowcu dla rodziców chcących pogodzić pracę zawodową z posiadaniem dzieci ruszył projekt „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi”.

Projekt finansowany ze środków unijnych skierowany jest do rodziców mieszkających na terenie Sosnowca, pracujących i wychowujących dzieci do lat 3. Zgłaszając się do projektu i zatrudniając nianię rodzice mogą liczyć na refundację wynagrodzenia niani nawet do 1500 zł miesięcznie. Przy podpisaniu umowy z nianią na pełen etat, z wynagrodzeniem 2000 zł brutto, koszty zatrudnienia ponoszone przez rodzica wyniosą 500 zł.

Program jest dość elastyczny - to rodzice wybierają nianię dla swojej pociechy (musi być to osoba pełnoletnia zatrudniona na umowę uaktywniającą) i nie muszą jej zatrudniać na pełen etat, gdyż refundacja będzie wyliczana według ilości przepracowanych godzin. Dodatkowo rodzice muszą pracować, ale nie musi to być etat - mogą np. prowadzić działalność gospodarczą.

Chęć wzięcia udziału w projekcie można zgłaszać do 30 września. Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie na stronie Urzędu Miejskiego.

Kategoria: Wiadomości