Sosnowieckie pierwszaki dostaną 500 zł na wyprawkę

środa 2 sierpnia 2017
  • Rodzice sosnowieckich pierwszaków mogą liczyć nawet na 500 zł wsparcia przy zakupie wyprawki (fot. pixabay)
    Rodzice sosnowieckich pierwszaków mogą liczyć nawet na 500 zł wsparcia przy zakupie wyprawki (fot. pixabay)
Władze Sosnowca w zeszłym roku po raz pierwszy przyznały dzieciom, rozpoczynającym naukę w pierwszej klasie podstawówki, 500 zł dofinansowania na zakup wyprawki szkolnej. Także w nadchodzącym roku szkolnym pierwszaki otrzymają podobną kwotę.

Program „Wsparcie na starcie” zainaugurowany został w zeszłym roku, w związku z nowelizacją ogólnopolskich przepisów, która zdjęła z sześciolatków obowiązek szkolny. Kusząc 500-złotowym bonusem władze Sosnowca chciały przekonać rodziców sześciolatków, by pomimo wszystko posłali dzieci do szkół z własnej woli, zamiast pozostawiać je kolejny rok w przepełnionych przedszkolach. Niezależnie od tego wyprawkę otrzymać miały wszystkie pierwszaki - także te siedmioletnie. Ostatecznie pieniądze na wyprawkę trafiły do 604 dzieci.

W tym roku szkolnym miejski program będzie kontynuowany. Rodzice dzieci rozpoczynających po wakacjach naukę w pierwszej klasie podstawówki otrzymają 500 zł na zakup artykułów i przyborów szkolnych oraz odzieży dla małego ucznia. Refundacja odbywać się będzie na podstawie przedstawionych przez rodzica imiennych faktur lub rachunków, potwierdzających zakupy.

- Rodzice już mogą gromadzić dokumenty zakupu. Na wsparcie mogą liczyć rodziny pierwszoklasistów, niezależnie od tego, czy do pierwszej klasy pójdzie dziecko sześcioletnie czy siedmioletnie. Nie obejmie ono jedynie tych dzieci, które po raz drugi rozpoczną naukę w klasie pierwszej - mówi Sabina Stanek, naczelnik wydziału polityki społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Rodzice zainteresowani uzyskaniem wsparcia powinni od 1 do 15 września roku złożyć w sekretariacie szkoły, w której dziecko rozpoczęło naukę, wniosek o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego wraz z zestawieniem zbiorczym imiennych faktur lub rachunków z ich opisem. W październiku wnioski będą weryfikowane przez Wydział Polityki Społecznej, a najpóźniej do połowy grudnia pieniądze trafią do rodziców uczniów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 32 296 23 22, 32 296 23 01 i 32 296 23 06 lub pisząc na wps@um.sosnowiec.pl. Niezbędne dokumenty można pobrać ze strony www.sosnowiec.pl.

Kategoria: Wiadomości