Rakietą z planetami obok lustra i tarczy

wtorek 15 sierpnia 2017
  • Na tyskich placach zabaw i w parkach powstały nowe atrakcje dla dzieci (fot. mat. UM Tychy)
    Na tyskich placach zabaw i w parkach powstały nowe atrakcje dla dzieci (fot. mat. UM Tychy)
  • Fontanna z Parku Niedźwiadków zmieni się w donice, powstanie też zupełnie nowa fontanna (fot. mat. UM Tychy)
    Fontanna z Parku Niedźwiadków zmieni się w donice, powstanie też zupełnie nowa fontanna (fot. mat. UM Tychy)
  • Główni bohaterowie Parku Niedźwiadków przejdą lifting (fot. mat. UM Tychy)
    Główni bohaterowie Parku Niedźwiadków przejdą lifting (fot. mat. UM Tychy)
Rakieta, lustro, tarcza, klasy, łapy King Konga czy twister - to tylko kilka przykładów gier terenowych, jakie pojawiły się w ostatnich dniach na placach zabaw w Tychach.

W Parku Miejskim, Parku Niedźwiadków, Parku Jaworek oraz na placu zabaw przy ul. Nowej w dzielnicy Żwaków dzieci mogą cieszyć się nowymi atrakcjami. - Gry łączą w sobie aktywność fizyczną z aktywnością umysłową i są dostosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Plansze stanowią połączenie tradycyjnych gier i zabaw podwórkowych z nowoczesnymi technologiami. Korzystając z nich dzieci będą mogły uczyć się przez zabawę, wykonywać proste obliczenia matematyczne i ćwiczyć swoją pamięć – mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor TZUK w Tychach. Na kreatywne strefy gier Tyski Zakład Usług Komunalnych przeznaczył 10 tys. zł. W przyszłym roku podobne strefy mają powstać w kolejnych parkach.

Drugie życie Parku Niedźwiadków

W popularnym Parku Niedźwiadków ma powstać „naturalistyczny plac zabaw” wykonany w całości z surowców naturalnych, głównie drewna. - Trzy niedźwiadki zostaną odnowione, lifting przejdzie także fontanna, która zmieni się w donicę. W parku pojawi się za to nowa fontanna, miejsce do gry w szachy, szalety publiczne dostosowane do potrzeb osób starszych i wiele innych atrakcji  – mówi Miłosz Stec, zastępca prezydenta ds. infrastruktury. W tym roku powstanie projekt zagospodarowania parku, realizacja planowana jest na przyszły rok.

Kategoria: Wiadomości