Uwaga! Odkleszczanie

czwartek 10 sierpnia 2017
  • Szacuje się, że aż 40 proc. kleszczy jest nosicielami boreliozy (fot. pixabay.com)
    Szacuje się, że aż 40 proc. kleszczy jest nosicielami boreliozy (fot. pixabay.com)
Dziś (10 sierpnia) w Tychach przeprowadzona zostanie akcja odkomarzania i odkleszczania. Władze miasta apelują, by nie przebywać w miejscach objętych tymi działaniami.

Komary są bardzo męczące, szczególnie dla dzieci, a kleszcze niebezpieczne, dlatego w wielu miastach na Śląsku przeprowadzane są co jakiś czas dezynsekcje. W Tychach odbędzie się ona dziś w godz. od 20 do 1 w nocy. Opryskami zostanie objętych 65 hektarów miasta, głównie w parkach, przy zbiornikach wodnych i placach zabaw:  w parku Północnym, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędzim oraz wokół zbiornika Paprocany. Środki, którymi opryskiwane będą te tereny są bezpieczne dla ludzi, jednak u niektórych mogą wywołać reakcje alergiczne, lepiej zatem w godzinach dezynsekcji omijać wspomniane miejsca.  

To już druga tego typu akcja w tym roku – pierwszą przeprowadzono 14 czerwca. Na oba zabiegi Urząd Miasta w Tychach przeznaczył blisko 24 tys. zł.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Dopilnujmy, by wakacje były dla dzieci czasem radości (fot. foter.com)

Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali  listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.

Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.

Lista prezentuje się następująco:


 

7 wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci