Zagłosuj na najlepszą książkę dla dzieci!

niedziela 27 sierpnia 2017
  • Na najlepszą książkę dla dzieci możecie głosować do 20 września (fot. pixabay)
    Na najlepszą książkę dla dzieci możecie głosować do 20 września (fot. pixabay)
Wśród tytułów nominowanych w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego znalazła się książka, która ukazała się pod naszym patronatem! Do 20 września możecie oddać głos na jedną z dziesięciu propozycji i przyczynić się do promocji wartościowych książek dla dzieci.

24. edycja Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego przebiega pod hasłem „Słowo - obraz - gest, czyli o intersemiotycznej naturze tekstów dziecięcych”, które jest tytułem pracy wielkiego polskiego badacza literatury dla dzieci i młodzieży – Jerzego Cieślikowskiego.

Opierając się na przywołanych haśle oświęcimska biblioteka przygotowała cały cykl działań związanych z promocją najlepszej polskiej literatury dla dzieci. Najważniejszą częścią projektu jest oczywiście wyłonienie tytułów nagrodzonych książek. Decyzją jury złożonego z najwybitniejszych polskich znawców i badaczy literatury dla dzieci, z 79 nadesłanych w tym roku książek, wyłoniono 10 tytułów:

 

„Lawendowa czarownica”, Katarzyna Borys, wyd. Akapit Press

,
„Dziewczynka ze srebrnym zębem”, Andrzej Marek Grabowski, wyd. Media Rodzina

,
„Haczyk”, Emilia Kiereś, wyd. Akapit Press,


„Amelia i Kuba. Stuoki potwór”, Rafał Kosik, wyd. Powergraph,


„Zawiła historia niesfornego Kacperka”, Katarzyna Michalec, wyd. Adamada,

„Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek”, Kasia Nawratek, wyd. Ezop, (patronat Silesia Dzieci)


„Koniec świata nr 13”, Katarzyna Ryrych, wyd. Literatura,


„Teatr niewidzialnych dzieci”, Marcin Szczygielski, wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik,


„Ala Baba i dwóch rozbójników”, Joanna Wachowiak, wyd. BIS,


„Chłopiec z Lampedusy”, Rafał Witek, wyd. Literatura.

 

Do 20 września można oddać głos na stronie biblioteki: http://mbp-oswiecim.pl/koziolek-glosujemy/.

Ogłoszenie zwycięskich tytułów wyłonionych przez jury badaczy, jak i czytelników nastąpi 29 września, o godz. 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu podczas uroczystej gali. Gala wręczenia nagrody będzie zwieńczeniem trzydniowego (27-29 września) Święta Książki Dziecięcej, w ramach którego odbędą się: spotkania z autorami i ilustratorami, zajęcia plastyczne oraz zajęcia łączące zabawę z literaturą i nowoczesne technologie, projekcje filmowych adaptacji dzieł Kornela Makuszyńskiego (w Kinie Planet Cinema) oraz kiermasz najlepszych książek dla dzieci.

Szczegółowy harmonogram spotkań oraz warunki zapisu dostępny będzie na stronie internetowej Biblioteki oraz na plakatach.

Kategoria: Wiadomości