Odblaskowe misie dla pierwszaków

czwartek 7 września 2017
  • Chorzowskie pierwszaki otrzymają odblaski na spotkaniach z policjantami i Sznupkiem (fot. mat. organizatora)
    Chorzowskie pierwszaki otrzymają odblaski na spotkaniach z policjantami i Sznupkiem (fot. mat. organizatora)
Odblaskowe misie trafią na tornistry wszystkich pierwszoklasistów z Chorzowa. Ponad 800 dzieci weźmie udział w akcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, współorganizowanej przez Urząd Miasta i Komendę Miejską Policji.

Rozdawanie odblasków będzie odbywać się podczas spotkań pierwszaków z policjantami oraz Sznupkiem, maskotką śląskiej policji. Funkcjonariusze wyjaśnią dzieciom, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych i podpowiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę podczas drogi do szkoły.

Pierwsze spotkanie odbyło się już w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Ryszki. W pierwszej połowie września policjanci odwiedzą pozostałe podstawówki w mieście.

- Odblaski na tornistrach będą miały podwójną funkcję: będą nie tylko świecić, ale także przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, których nauczyły się podczas zajęć z policjantami – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne