Weźcie dziecko i psa do strefy aktywności

piątek 29 września 2017
  • Strefa Psiej Aktywności zostanie otwarta 30 września (fot. mat. prasowe)
    Strefa Psiej Aktywności zostanie otwarta 30 września (fot. mat. prasowe)
Macie psa? A może wasze dziecko dopiero namawia was na przygarnięcie czworonożnego pupila? W obu przypadkach powinniście całą rodziną wybrać się na otwarcie Strefy Psiej Aktywności, która właśnie powstała w Będzinie.

Strefa Psiej Aktywności to nowoczesna i bezpieczna przestrzeń dla zwierzaków. Wyposażona została w urządzenia do amatorskich ćwiczeń oraz do profesjonalnego treningu takie jak: tunel, slalom, kładka, obręcze do przeskakiwania, płotek do przeskoków czy równoważnia. Wybieg ma być strefą budowania pozytywnej więzi w relacji człowiek-pies, ale przede wszystkim wspaniałym miejscem do zabawy i treningów dostarczających psom niezbędną dawkę ruchu i bodźców intelektualnych.

Przy strefie powstanie ścieżka edukacyjna, która pomoże dzieciom poznać popularne rasy psów, zawody, wykonywane przez psy czy sporty, jakie mogą uprawiać ze swoim pupilem. Rodzice znajdą natomiast na ścieżce argumenty, przemawiające za posiadaniem psa - może dzięki temu dzieciom będzie ich łatwiej namówić na powiększenie rodziny o czworonoga?

Strefa otwarta zostanie 30 września o godz. 15 na terenie plant przy ulicy Bursztynowej. Podczas otwarcia zaplanowano konkursy.

Kategoria: Aktywna rekreacja