Powstanie plac z tyrolką i siłownią

sobota 21 października 2017
  • Nowy plac zabaw to efekt głosowania w Gliwickim Budżecie Obywatelskim (fot. pixabay)
    Nowy plac zabaw to efekt głosowania w Gliwickim Budżecie Obywatelskim (fot. pixabay)
Skwer w gliwickiej dzielnicy Brzezinka przechodzi metamorfozę. Wkrótce zmieni się w miejsce, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas całą rodziną.

Na skwerze między ulicami Olsztyńską, Łódzką i Gnieźnieńską już rozpoczęły się prace przy budowie plenerowej siłowni. Mieszkańcy będą mogli korzystać tu z orbitreka, wahadła, twistera, biegacza, prasy nożnej, wioślarza, wypychacza, podciągacza oraz drabinki i ławeczki do robienia brzuszków.

Będzie to już osiemnasta siłownia na wolnym powietrzu w Gliwicach. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznego Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

- W tym roku została wykonana dokumentacja projektowa dotycząca zagospodarowania terenu. W uzgodnieniu z mieszkańcami osiedla powstał plan budowy siłowni plenerowej, placu zabaw oraz małego placu rekreacyjno-wypoczynkowego - wylicza Iwona Janik, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Na skwerze w Brzezince pojawi się też tyrolka, stoły do gry w szachy, ping-ponga oraz miejsce wypoczynku i zabawy, nowe ciągi piesze, ławki i oświetlenie. Budowa placu zabaw, na który głosowali mieszkańcy w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, rozpocznie się w przyszłym roku.

Kategoria: Wiadomości