Anioły uskrzydlą dzieci dzięki 10 tys. pierników

środa 29 listopada 2017
  • Pierniki wspomogą działalność dziecięcych i młodzieżowych świetlic terapeutycznych (fot. mat. Domu Aniołów Stróżów)
    Pierniki wspomogą działalność dziecięcych i młodzieżowych świetlic terapeutycznych (fot. mat. Domu Aniołów Stróżów)
Od kilku tygodni wolontariusze i podopieczni Domu Aniołów Stróżów wypiekają pierniki, których sprzedaż wspomoże działalność dziecięcych i młodzieżowych świetlic terapeutycznych oraz klubów w Katowicach Załężu i Chorzowie Batorym.

W tym roku plan jest ambitny - upiec więcej pierników niż w zeszłym roku, kiedy powstało ich ponad 10 tysięcy. Trafią one na świąteczne stoły w ramach piątej edycji Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom „Uskrzydlamy” organizowanej na rzecz Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie ze śląskich pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy.

Piąta edycja akcji, już tradycyjnie, rozpocznie się w bistro „Krystynka wraca z Wiednia” w Katowicach. Wydarzenie zaplanowano 1 grudnia na godz. 16. Pierniki będzie można nabyć w ponad 130 miejscach w aglomeracji (lista miejsc jest dostępna na stronie internetowej i profilu Domu Aniołów Stróżów na Facebooku). Będzie można je również dekorować wspólnie z podopiecznymi Aniołów 17 grudnia podczas Silesia Bazaar vol.7 oraz przyłączyć się do Anielskiej Loterii Charytatywnej z nagrodami, zaplanowanej 16 i 17 grudnia w Silesia City Center. Pierniki dostępne będą także podczas anielskich kiermaszy świątecznych, np. 13 grudnia podczas meczu siatkówki GKS Katowice w katowickim Spodku.

Z kolei 9 i 10 grudnia w Lodowato w Katowicach i Tychach będzie można kupić specjalne piernikowe lody, z których całkowity dochód zostanie przekazany Aniołom.

Jeżeli w tych dniach nie będziecie mogli udać się w miejsca sprzedaży pierników, warto samemu, w gronie rodzinnym upiec i udekorować pierniki, a potem przekazać je Aniołom (bezpośrednio w biurze na ul. Andrzeja 12a w Katowicach, od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30 lub skontaktować się z Karoliną Pełką na kpelka@anioly24.pl i ustalić miejsce i godzinę odbioru wypieków). Pierniczki trafią na świąteczne kiermasze lub do partnerskich firm, a dochód z ich sprzedaży pomoże dzieciom.

Stowarzyszenie udziela codziennego wsparcia dla ponad 120 dzieci i ich rodzin. 500 dzieci objętych jest pomocą streetworkerów.

Więcej o akcji przeczytacie na stronie anioły24.pl

Kategoria: Wiadomości