Ten świąteczny autobus trzeba zobaczyć! Ma brodę i czapkę Mikołaja

czwartek 7 grudnia 2017
  • Świąteczny autobus stanął na Placu Stulecia w Sosnowcu
    Świąteczny autobus stanął na Placu Stulecia w Sosnowcu
Czerwono-złoty świetlisty autobus z wąsami oraz brodą, ubrany w czapkę św. Mikołaja, zaparkował na sosnowieckiej Patelni. Niezwykła świąteczna dekoracja przyciąga spojrzenia przechodniów, a dzieciom sprawia wyjątkową frajdę, bo do autobusu można wejść!

Świąteczny pojazd stanął na Placu Stulecia, zwanym Patelnią, w mikołajki i będzie go można podziwiać przez następne tygodnie. Oryginalna ozdoba jest częścią zimowej iluminacji miasta, która w tym roku jest niezwykle okazała.

Oprócz świetlnych lodowych kurtyn na ulicach Sosnowca pojawi się jeszcze prawie 500 dekoracji latarniowych ozdobionych bombkami, śnieżynkami i gwiazdami. Nie zabraknie też świetlistych trójwymiarowych ozdób wolnostojących: kolorowych prezentów, sań z reniferem, anioła, czerwonej bombki czy srebrnych drzew. Wśród nowości, obok których nie da się przejść obojętnie, znajdzie się 13-metrowa świetlista choinka ozdobiona łakociami, która zostanie rozświetlona 8 grudnia.

Najbardziej spektakularną nowością jest jednak wesoły świąteczny autobus. Ośmiometrowy pojazd jest widoczny już z daleka. Jaśnieje 12 tysiącami świetlnych punktów. Dekoracja została przygotowana w taki sposób, aby można było wejść do środka autobusu i zrobić sobie zdjęcie. – Mamy nadzieję, że nietypowy świetlisty autobus ucieszy nie tylko małych, ale i dużych mieszkańców miasta i wprowadzi ich w radosny świąteczny nastrój – mówi Arkadiusz Dziadowicz z firmy Multidekor, która na zamówienie Urzędu Miejskiego zaprojektowała i zrealizowała zimowe dekoracje miasta.

Cała iluminacja składa się z około 300 tysięcy energooszczędnych punktów LED i do jej przygotowania zostało użytych około 45 kilometrów łańcucha świetlnego. Jest jednak bardzo ekologiczna – jej zużycie prądu to jedynie 27 kW/h.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobnymi upominkami. O wiele większym wyzwaniem jest Boże Narodzenie, kiedy pod choinką każdy oczekuje konkretnych prezentów. Sporządziliśmy listę tych najciekawszych. Wśród naszych propozycji są wyłącznie najwyższej jakości, niebanalne polskie produkty: zabawki, ubrania, gadżety, książki. Zobaczcie, jakie "perełki" znaleźliśmy.
 

Top 50 – najlepsze prezenty pod choinkę