7. Puchar Reksia - największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży

czwartek 25 stycznia 2018
  • Dla młodych pasjonatów narciarstwa zwycięstwo w Pucharze Reksia to dodatkowa motywacja do rozwijania pasji (fot. archiwum zdjęć Pucharu Reksia na Fb)
    Dla młodych pasjonatów narciarstwa zwycięstwo w Pucharze Reksia to dodatkowa motywacja do rozwijania pasji (fot. archiwum zdjęć Pucharu Reksia na Fb)
  • Trwają zapisy do udziału w 7. Pucharze Reksia (fot. mat. organizatora)
    Trwają zapisy do udziału w 7. Pucharze Reksia (fot. mat. organizatora)
Macie w domu młodego miłośnika sportów zimowych? Jazda na nartach sprawia mu wielką frajdę, a rywalizacja z rówieśnikami cieszy jeszcze bardziej? Udział w zawodach narciarskich będzie dla niego spełnieniem marzeń. Właśnie rozpoczęły się zapisy do udziału w 7. Pucharze Reksia.

To największa tego typu impreza dla dzieci i młodzieży, wpisana na stałe w kalendarz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. W tym roku zawody odbędą się w dwóch miejscach: na stoku Dębowca w Bielsku-Białej - 21 stycznia 2018 r. oraz w przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej - 18 marca 2018 r.

Zaplanowano dwie trasy: krótszą – dla zawodników młodszych i z mniejszymi umiejętnościami narciarskimi oraz dłuższą – dla bardziej doświadczonej młodzieży. Kategorie wiekowe zawodników: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014 i młodsi. Wszyscy uczestnicy narciarskich zmagań otrzymają numery startowe i pamiątkowe nagrody. Przewidziane są także ciepłe napoje i przekąski - kultowe drożdżówki.

Liczba zawodników jest ograniczona do 400 w jednej edycji, dlatego warto już teraz zgłosić chęć uczestnictwa dziecka wpisując je na listę startową: na stoku Dębowca lub przy Hotelu Bania. Więcej informacji znajduje się na profilu Pucharu Reksia na Fb lub na stronie PucharReksia.pl

7. Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Jacka Krywulta, prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisława Łukaszczyka, wójta gminy Bukowina Tatrzańska oraz Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy objął pan Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego oraz Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. Ambasadorem zawodów jest Andrzej Bachleda-Curuś.

Regulamin zawodów.

Kategoria: Wiadomości