Nowe czujniki jakości powietrza przy szkołach i przedszkolach

czwartek 4 stycznia 2018
  • Jakość powietrza w Tychach można sprawdzać w aplikacji mobilnej TREESPOT TYCHY (fot. mat. UM Tychy)
    Jakość powietrza w Tychach można sprawdzać w aplikacji mobilnej TREESPOT TYCHY (fot. mat. UM Tychy)
Kolejnym miastem w województwie śląskim, które zaopatrzyło się w czujniki badające jakość powietrza - są Tychy. Pierwszych 10 czujników zamontowano we wrześniu ubiegłego roku, teraz dołączą do nich następne. Do 10 stycznia mają być uruchomione.

Czujniki mierzące stężenie pyłów PM10 i PM2,5 umiejscowione są głównie na szkołach i budynkach jednostek gminnych, przede wszystkim w obrzeżnych dzielnic miasta (na ul. Myśliwskiej, Leśnej, Cmentarnej, Jedności, Zgrzebnioka, Tołstoja, Parkowej, Katowickiej, Pogodnej i na Placu Wolności). Od początku zakładano rozbudowę systemu i zwiększenie liczby czujników.  Teraz te plany są wdrażane w życie. - Nowe czujniki są zlokalizowane na budynku Przedszkola nr 11 na ul. Bukowej, Szkoły Podstawowej nr 17 na ul. Begonii, I LO im. L. Kruczkowskiego na ul. Korczaka,  Zespole Szkół nr 1 na ulicy Browarowej, na Al. Niepodległości 190, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 19, w Przedszkolu nr 6 przy ulicy Konecznego, na Hali Sportowej MOSIR przy Al. Piłsudskiego oraz na ul. Przejazdowej 8, gdzie mieści się MCK Klub Urbanowice - wymienia Anna Warzecha z Urzędu Miasta Tychy.

Bieżące informacje o jakości powierza w mieście można sprawdzić w miejskiej aplikacji mobilnej TREESPOT TYCHY. Aplikacja jest bezpłatna. Gdy jakość powietrza będzie bardzo zła (ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego stężenia średniego 24-godzinnego: 200μg/m3 lub poziom alarmowy stężenia średniego 24-godzinnego: 300 μg/m3 ) do użytkowników będą wysyłane specjalne powiadomienia.

Jakość powietrza w Tychach można również sprawdzić na miejskiej stronie internetowej UM Tychy.

 

 

 

Kategoria: Wiadomości