Król Maciuś I - wyjątkowe wydanie

czwartek 25 stycznia 2018
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
„Król Maciuś I” to dla wielu dziecięcych i dorosłych czytelników książka ważna, która wciąż skłania do refleksji i porusza. Co zyskała powieść Janusza Korczaka w edycji Serii z Niezapominajką? Zobaczcie.
Przede wszystkim niesamowitą oprawę graficzną! Już z okładki intryguje nas Maciuś według Marianny Oklejak, który z rumieńcami na twarzy i koroną w kształcie miejskich wież spogląda na nas drobnymi oczami. Twarda oprawa, szyty grzbiet, wysokiej jakości papier sprawiają, że prawie 300 stron maciusiowych przygód naprawdę sporo waży. Ilustracje wewnątrz książki (zarówno całostronicowe jak i wkomponowane w tekst) mają nietuzinkowy styl i wyróżniają się na tle całej serii. Samej treści „Króla Maciusia I” nikomu nie trzeba przypominać - od lat jest to szkolna lektura. Jednak wydanie z Serii z Niezapominajką wydawnictwa Wilga na pewno zachęci Was do ponownego przeczytania i odkrycia uroku tej niesamowitej historii małego króla.
 
Na naszym portalu będzie można wygrać ezemplarze tych książek. Zapraszamy do działu Konkursy.
Kategoria: Recenzje książek

Zobacz także


Zaskakiwały, wzruszały i fascynowały, czasem też bawiły do łez - takie były najlepsze książki dla dzieci wydane w 2017 roku. Poznajcie nasze subiektywne zestawienie tych najciekawszych. To był fantastyczny rok dla młodych czytelników!

 

Top 10 – najciekawsze książki dla dzieci 2017 roku