Montessori w domu - nauka samodzielności

poniedziałek 29 stycznia 2018
 • Na rynku pojawiła się kolejna pozycja przybliżająca metodę Marii Montessori (fot. SilesiaDzieci.pl)
  Na rynku pojawiła się kolejna pozycja przybliżająca metodę Marii Montessori (fot. SilesiaDzieci.pl)
 • Książka jest estetyczna, przejrzysta i przemyślana (fot. SilesiaDzieci.pl)
  Książka jest estetyczna, przejrzysta i przemyślana (fot. SilesiaDzieci.pl)
 • Liczne przykłady pozwolą wprowadzić Montessori w domowym zaciszu (fot. SilesiaDzieci.pl)
  Liczne przykłady pozwolą wprowadzić Montessori w domowym zaciszu (fot. SilesiaDzieci.pl)
 • Wszystkie ćwiczenia są opisane w bardzo przystępny sposób (fot. SilesiaDzieci.pl)
  Wszystkie ćwiczenia są opisane w bardzo przystępny sposób (fot. SilesiaDzieci.pl)
Patronat silesiadzieci.pl
Choć metoda Montessori zyskuje w Polsce na popularności, to placówek edukujących dzieci w ten sposób jest wciąż niewiele. Jeśli chcecie poznać podstawy tej metody i elementy, które możecie wprowadzić w domowych warunkach, to zajrzyjcie do tej książki.

„Metoda Montessori. Naucz mnie robić to samodzielnie” to kolejna książka wydawnictwa RM, która stanowi przystępne wprowadzenie wraz z inspirującymi wskazówkami. Jakiś czas temu pod naszym patronatem ukazała się „Metoda Montessori w domu”. Angażując się w ideę świadomego rodzicielstwa patronujemy również tej książce.

Autorką „Naucz mnie robić to samodzielnie” jest uznana nauczycielka i matka pięciorga dzieci, która stworzyła poradnik idealny zarówno dla rodziców, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z osobą Marii Montessori, jak i tych szukających inspirujących pomysłów. Z lektury dowiecie się kim była twórczyni tej metody oraz jakie obserwacje i wnioski stoją u podstaw stworzonej przez nią pedagogiki. W dalszej części lektury dowiecie się jak powinno być przygotowane otoczenie w szkole i z jakich materiałów korzysta się w szkołach Montessori.

Najciekawszą dla rodziców częścią książki będą dwa ostatnie, ale najbardziej rozbudowane rozdziały. Z rozdziału „Montessori w domu” dowiecie się jak ważne jest budowanie pewności siebie u dziecka i jego zaufania do samego siebie. Poznacie sposoby postępowania, które Maria Montessori uznawała za niezbędne, by dziecko wyrosło na szczęśliwego, świadomego dorosłego. Dowiecie się w jaki sposób wspierać malucha i jakie aktywności proponować mu domu. Jak przygotować się na włączenie dziecka do pomocy w kuchni, jak uczyć malucha uprzejmości i dbania o otoczenie, to tylko niektóre z wielu przykładów. Ostatni rozdział to całostronicowe „Fiszki aktywności”, czyli opisy kilkunastu ćwiczeń, które w prosty sposób możecie przygotować w domu.

Estetyczne, kolorowe i przemyślane wydanie poprowadzi czytelników przez wszystkie najważniejsze założenia pedagogiki Montessori. Po lekturze książki nie tylko dowiecie się na czym polega wychowanie dziecka w duchu Montessori, ale wyniesiecie też wiele inspiracji, które pozwolą spojrzeć Wam na dzieci w szerszej perspektywie. 

Kategoria: Recenzje książek