Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku - święto młodych wokalistów

środa 7 lutego 2018
  • W tym roku odbędzie się już 36. edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Rybniku (fot. mat. organizatora)
    W tym roku odbędzie się już 36. edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Rybniku (fot. mat. organizatora)
Pod koniec maja Rybnik rozbrzmiewać będzie dziecięcą muzyką i śpiewem. Wszystko za sprawą Festiwalu Piosenki Dziecięcej – kultowej już imprezy gromadzącej młode talenty w wieku od 6 do 16 lat. Właśnie ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu.
Festiwal to wydarzenie o wieloletniej tradycji i wysokim poziomie artystycznym. Zainaugurowany został przez Tadeusza Paprotnego, który był animatorem kultury dziecięcej. W tym roku odbędzie się już 36. edycja konkursu, który składa się z trzech etapów:
 
ETAP I - do 30 marca - przygotowanie przez uczestników utworów w języku polskim, wykonanych z własnym akompaniamentem (akompaniator lub nagrany półplayback). Akompaniament nie może zawierać linii melodycznej. Przyjmowane są nagrania dokonane na: CD, mp3, również nagrania amatorskie dokonane np. dyktafonem, telefonem komórkowym.
- 20 kwietnia - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych.
ETAP II – 7 - 8 maja - przesłuchania konkursowe.
- 11 maja - ogłoszenie listy finalistów Festiwalu.
ETAP III - 18 maja - próby laureatów z akompaniatorem (fortepian) w Domu Kultury.
- 24 maja - próby laureatów z zespołem muzycznym w Domu Kultury. Organizator przygotuje aranże wykonywanych utworów, soliście akompaniować będzie 4-osobowy zespół muzyczny (fortepian, bas, perkusja, gitara).
- 27 maja - koncert finałowy (laureaci wystąpią z zespołem muzycznym), ogłoszenie wyników i wręczenie nagród na scenie plenerowej w parku przy Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.
 
Nagrane utwory powinny być opisane (imię i nazwisko wykonawcy, tytuły utworów) i nadesłane pocztą lub mailem, wraz z dołączoną kartą zgłoszenia w terminie do 30 marca na adres: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, 44-206 Rybnik ul.1 Maja 91B lub pocztą elektroniczną: dkchwalowice.biuro@gmail.com - wraz z kartą zgłoszenia. Plik powinien być również opisany: tytuł utworu, imię i nazwisko wykonawcy.
 
Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania ze strony: www.dkchwalowice.pl.
Kategoria: Wiadomości