Grzeszny konkurs w Dąbrowie Górniczej

poniedziałek 19 lutego 2018
  • Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu to o 1 kategorię konkursową więcej (.fot Pałac Kultury Zagłębia)
    Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu to o 1 kategorię konkursową więcej (.fot Pałac Kultury Zagłębia)
Ogólnopolski Konkurs „Siedem Grzechów Głównych” obchodzi w tym roku swój jubileusz – w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia trwa właśnie jego wyjątkowa, 10. edycja.

Artyści z całego kraju i w różnym wieku (również dzieci) mierzą się nie w trzech, a czterech kategoriach: poezja, malarstwo, grafika warsztatowa oraz grafika komputerowa. W pierwszych trzech uczestnicy mają za zadanie przedstawić w oryginalny, a czasem bezpośredni sposób jeden, kilka lub wszystkie 7 grzechów głównych – pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Prace mogą obrazować skutki oraz przyczyny grzechu, a także jego konsekwencje dla jednostki, grupy lub kraju. Zadaniem osób, które zgłoszą się do konkursu w kategorii grafika komputerowa będzie stworzenie plakatu jubileuszowej edycji konkursu.

Czas na nadsyłanie swoich prac upływa 26 lutego. Po 10 dniach obrad, 9 marca, jury ogłosi swój werdykt i wskaże zwycięzców. Szczegóły, karty zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu dostępne pod linkiem

Kategoria: Wydarzenia