Wyrusz na wyprawę z Pompikiem

wtorek 20 lutego 2018
 • Seria "Wyprawy" pomaga najmłodszym poznać uroki polskiej przyrody (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Seria "Wyprawy" pomaga najmłodszym poznać uroki polskiej przyrody (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Każdy tom serii prezentuje inny park narodowy (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Każdy tom serii prezentuje inny park narodowy (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Wszystkie książeczki mają bardzo ładną oprawę graficzną (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Wszystkie książeczki mają bardzo ładną oprawę graficzną (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Ciekawe historie przedstawione w przystępny sposób zainteresują każdego przedszkolaka (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Ciekawe historie przedstawione w przystępny sposób zainteresują każdego przedszkolaka (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Żubr Pompik pojawia w się książkach, serialu animowanym, a nawet w grze planszowej. My, najbardziej lubimy książki, dlatego opowiemy Wam o serii „Wyprawy”. Mamy tu ulubionego bohatera, przyjemne przygody i mnóstwo przyrodniczej wiedzy. Tomasz Samojlik, kolejny raz, nie zawiódł.
Seria „Wyprawy” od wydawnictwa Media Rodzina to niewielkie kwadratowe książeczki. Podobnie jak wiele ulubionych serii przedszkolaków, ta też będzie miała sporo części - w Polsce mamy 23 parki narodowe, a każdemu z nich poświęcona będzie osobna książeczka. Ważne, że cena pojedynczej książeczki jest niższa od niejednej dziecięcej gazetki! 
 
Opowiadania są proste i bogato ilustrowane. Każda przygoda osadzona jest w innym parku narodowym i staje się pretekstem do poznania innych przyrodniczych faktów. „Tajemnica rzeki” to spacer po Narwiańskim Parku Narodowym, gdzie dowiecie się czym różnią się dzioby ptaków wodnych i błotnych oraz, gdzie można znaleźć ich gniazda. Z kolej „Plan Bobra” to wyprawa do Wigierskiego Parku Narodowego, gdzie bohaterowie zobaczą jak żyją bobry i dowiedzą się czym różnią się zęby różnych zwierząt. W każdej części poznacie też zwierzę, które jest symbolem danego parku, znajdziecie podsumowanie zdobytych informacji oraz miejsce na oznaczenie posiadanych już części serii.
 
Tomek Samojlik to dla nas marka. Pewnik. Po jego książki można sięgać bez zastanowienia, bo zawsze są pełne humoru, wiedzy przekazanej dzieciom w przystępny sposób i świetnych ilustracji.
Pomysł, by przedstawić dzieciom najpiękniejsze miejsca w Polsce jest rewelacyjny. Lektura tych książek sprawiła, że w mojej głowie znów powróciło pragnienie, by zwiedzić z dziećmi wszystkie
parki narodowe w kraju.
 
Ogromną zaletą serii „Wyprawy” jest jej cena. Za kilka złotych możecie sprawdzić czy przygody żubrzej rodziny zainteresują Wasze maluchy. Jeśli tak, to ilość tomów pozwoli Wam długo nie rozstawać się z ulubionym bohaterem. My, przepadamy za Pompikiem i z niecierpliwością czekamy na kolejne książeczki z tej serii.
 
W dziale Konkursy mamy dla Was niespodziankę związaną z tymi sympatycznymi książeczkami. 
Kategoria: Recenzje książek