Zakaz handlu w niedziele? Koleje Śląskie zachęcają do wycieczek bez biletu

wtorek 27 lutego 2018
  • Niedziele bez zakupów to świetny pretekst do rodzinnych wycieczek (fot. Koleje Śląskie)
    Niedziele bez zakupów to świetny pretekst do rodzinnych wycieczek (fot. Koleje Śląskie)
Od marca, zgodnie z nowelizacją prawa, w wybrane niedziele sklepy będą zamknięte. Koleje Śląskie uważają, że wolny czas, który rodziny spędzały dotąd w centrach handlowych, warto zagospodarować ciekawiej - na przykład na wycieczkach.

Wraz z nadejściem wiosny przewoźnik zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu w ramach programu „Rodzinne niedziele”. Zakłada on, że każda pierwsza niehandlowa niedziela w miesiącu będzie okazją do bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Pierwszy dzień, w którym będzie można skorzystać z oferty  to 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują za darmo.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia  z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą.

Kategoria: Wiadomości