Kolorowa pościel od przedszkola do szpitala

piątek 2 marca 2018
  • W akcję włączyli się nauczyciele, rodzice przedszkolaków i wolontariusze spoza placówki (fot. Przedszkole TIKA)
    W akcję włączyli się nauczyciele, rodzice przedszkolaków i wolontariusze spoza placówki (fot. Przedszkole TIKA)
92 prześcieradełka, 80 poszewek na gniazdka, 50 rożków, 40 poduszek do karmienia i 37 kolorowych kołderek, a wszystko bajecznie kolorowe, to efekt wielkiej akcji szycia pościeli dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, którą zorganizowało bytomskie przedszkole TIKA.
Wielkie szycie pościeli odbywało się w Bytomiu przez cały tydzień. Całą akcję - od pomysłu, poprzez zakup materiałów, zwołanie wolontariuszy, aż po transport uszytej pościeli do szpitala - zorganizowało bytomskie przedszkole TIKA. Do maszyn do szycia zasiedli nauczyciele oraz rodzice przedszkolaków. Przyłączyli się też wolontariusze spoza przedszkola. Te osoby, które nie potrafiły szyć na maszynie, pomagały w krojeniu, wycinaniu i wypełnianiu uszytej pościeli.
 
Oprócz pościeli dla starszych dzieci, powstały też poszewki na gniazdka, poduszki do karmienia rożki specjalnie dla wcześniaków. - Tego typu wsparcie jest dla naszego szpitala bardzo ważne. I nie chodzi tu tylko o materialną wartość uszytej pościeli. Ważniejsza dla nas i rodzin pacjentów jest empatia i wrażliwość, jakimi wykazali się organizatorzy akcji i uczestniczący w niej wolontariusze - mówi dr hab. n. med. Iwona Maruniak-Chudek, kierująca Oddziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka GCZD.
Kategoria: Wiadomości