Martyna Wojciechowska zamieniona w Barbie

środa 7 marca 2018
  • Wojciechowska jest pierwszą Polką wyróżnioną w tak wyjątkowy sposób (fot. magazyn 'Viva', Mateusz Stankiewicz)
    Wojciechowska jest pierwszą Polką wyróżnioną w tak wyjątkowy sposób (fot. magazyn 'Viva', Mateusz Stankiewicz)
  • Cała kolekcja Shero prezentuje sylwetki niezwykłych i inspirujących kobiet (fot. mat prasowe)
    Cała kolekcja Shero prezentuje sylwetki niezwykłych i inspirujących kobiet (fot. mat prasowe)
Lalka Barbie to kultowa zabawka dla wielu pokoleń dziewczynek i kobiet. Jej wcielenia to nie tylko przedstawicielki różnych zawodów i pasji, ale także podobizny realnych kobiet. Od teraz wśród nich znaleźć można także Martyny Wojciechowskiej.

Wojciechowska jest podróżniczką, himalaistką, dziennikarką i postacią, która inspiruje do działania zarówno młode kobiety, jak i te najmłodsze przedstawicielki płci pięknej. Ostatnio zaangażowała się w budowę tyskiego hospicjum dla dzieci „Świetlikowo", wspierając je, biorąc udział w spotach reklamowych, pozując do kalendarza, z którego dochód przeznaczony był na to hospicjum. Lalka-Martyna stała się elementem kolekcji Shero, prezentującej sylwetki wyjątkowych kobiet, przełamujących stereotypy i przesuwających granice własnych możliwości. Nazwa kolekcji to połączenie słów „she”, czyli ona i „hero”, czyli bohater.

Wyjątkowa nagroda dla wyjątkowych kobiet

- Od 2015 roku w USA, a od 2018 roku także w innych krajach, tytuł Barbie Shero otrzymują silne i niezależne kobiety, które nagradzane są lalką zaprojektowaną na ich podobieństwo. Pasja i zaangażowanie Martyny Wojciechowskiej stanowią potwierdzenie, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto mieć marzenia i je spełniać. Kobieta, której siła i determinacja, tak jak wielu bohaterek jej programu ‘Kobieta na krańcu świata’, są dowodem, że mimo różniących nas kultur, religii i obyczajów, trzeba konsekwentnie dążyć do realizacji własnych celów - mówią pomysłodawcy zbioru lalek-bohaterek.

Wojciechowska jest pierwszą Polką uhonorowaną w tak niecodzienny sposób.

 

Kategoria: Wiadomości