Zostań stylistką

czwartek 8 marca 2018
 • Zostań stylistką to gra, która zachwyca mnogością kolorów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Zostań stylistką to gra, która zachwyca mnogością kolorów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Kartonowe wykonanie pionków i akcesoriów rekompensuje niska cena planszówki (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Kartonowe wykonanie pionków i akcesoriów rekompensuje niska cena planszówki (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Całość jest wykonana starannie i estetycznie, a kolory zachęcają najmłodszych do zabawy (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Całość jest wykonana starannie i estetycznie, a kolory zachęcają najmłodszych do zabawy (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Choć gra dedykowana jest dziewczynkom, cała nasza rodzina świetnie się przy niej bawiła (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Choć gra dedykowana jest dziewczynkom, cała nasza rodzina świetnie się przy niej bawiła (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Tematy gier planszowych potrafią być różne. „Zostań stylistką” to zdecydowanie najbardziej dziewczyńska gra, która pojawiła się w naszym (zdominowanym przez chłopaków) domu. Dlatego ta recenzja będzie bardzo rzetelna, bo tu nikomu na widok brokatu i różu nie zaświeciły się oczy, a mimo to, grało nam się bardzo przyjemnie!

Gdy zaczęłam tę recenzję zastanawiałam się czy nie powinnam rozpocząć od „jak to dobrze, że pojawiają się gry dedykowane tylko dla dziewcząt” (nawet w instrukcji autorzy zwracają się do gracza w rodzaju żeńskim) lub „jakie to straszne, że gry dla dziewczynek są takie… hm, dziewczyńskie”? Mogłabym też napisać, że jako matka dwóch synów nie zgadzam się z tym, by temat ładnego ubioru zarezerwowany był tylko dla dziewczyn. Jednak nie będę pisać nic na ten temat. Skupię się na grze, czyli na tym ile zabawy możecie mieć sięgając po „Zostań stylistką” od FoxGames.

Feeria barw w przystępnej cenie

Gra dedykowana jest 2-4 graczom od lat 6, a rozgrywka trwa ok. 30-40 minut. O ile w pudełku znajdziemy ponad 100 elementów, to niestety żetony garderoby wykonane są ze sztywniejszego papieru i na pewno nie przetrwają zbyt wielu godzin intensywnych zabaw. Wadę tę może zrekompensować bardzo przystępna cena gry, która poszybowałaby w górę, gdyby elementy były wykonane z lepszym materiałów. Całość jest przede wszystkim bajecznie kolorowa.

Cel - szybkie zakupy

Reguły gry są proste - poruszamy się po planszy, od sklepu do sklepu, w celu skompletowania wylosowanej przez nas stylizacji. Musimy zrobić to jak najszybciej, więc należy rozplanować swoje ruchy. Dodatkowo musimy pilnować portfela, gdyż w kluczowym momencie może zabraknąć nam pieniędzy na zakupy! Grę urozmaicają karty specjalne, które pozwalają nam przemieszczać się po planszy szybciej dzięki komunikacji miejskiej, robić zakupy z kartami podarunkowymi i wpływać na ceny w konkretnych butikach. Myślę, że sześciolatki poradzą sobie grając w tę grę z kimś dorosłym, ale nie znudzi ona też starszych dziewczynek. Mój dziewięciolatek stwierdził, że gra jest bardzo przyjemna i ubieranie modelek okazało się fajną zabawą. Ważne, że nie ma tu negatywnej interakcji, a autorzy proponują dodatkowe warianty i mini gry, które są dobrymi podpowiedziami do dalszych zabaw.

Nie tylko dla dziewczyn

„Zostań stylistką” to świetna propozycja dla wszystkich dziewczynek. Choć to produkt, który ma przyciągać uwagę swoim bajkowym pudełkiem, to wewnątrz znajdziemy naprawdę fajną, prostą i przyjemną grę, do której chętnie zasiądą też inni członkowie rodziny.

Już wkrótce grę będzie można wygrać w naszym konkursie.