Katowice zmierzą dobro kilometrami

piątek 9 marca 2018
  • 75 km ułożonych w jeden szereg złotówek pozwoli pomóc dzieciom i pobić rekord Guinnessa (fot. pixabay)
    75 km ułożonych w jeden szereg złotówek pozwoli pomóc dzieciom i pobić rekord Guinnessa (fot. pixabay)
Co mają ze sobą wspólnego złotówki i kilometry? Im więcej będzie jednych i drugich, tym większe będzie wsparcie akcji Kilometry Dobra. Kampania rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 3 czerwca. Organizatorzy walczą o pomoc dzieciom i… pobicie rekordu Guinnessa.

Kilometry dobra to międzynarodowa kampania, w której organizacje partnerskie zbierają fundusze - w Katowicach środki przekazane zostaną dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Uczestnicy kampanii, czyli różne instytucje i fundacje, by pozyskać darczyńców organizują w swoich miastach koncerty, wystawy, zbiórki do puszek, przelewy internetowe, darowizny od przedsiębiorców, firm, osób indywidualnych, działalność crowdfundingową w internecie, aukcje, sprzedaż gadżetów, reklamę i wiele innych – często zaskakujących pomysłów. Kilka dni przed finałem zebrane pieniądze zamieniane są na złotówki, układane w ciągi monet i mierzone. Kampanii towarzyszy bowiem próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale, w naszym przypadku - złotówek. Rekord należy do Austriaków, by przebić ich osiągnięcie potrzebny jest szereg monet o długości co najmniej 75 km. Takie „mierzenie dobra” to symboliczne pokazanie, że ma ono całkiem realny wymiar.

Finał akcji zaplanowany został na 3 czerwca i odbędzie się na katowickim Rynku – to właśnie tam zgromadzone przez czas trwania kampanii złotówki zostaną ułożone w jeden rząd. Aby wesprzeć akcję wystarczy wejść na stronę kilometrydobra.pl, wybrać Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach i wpłacić darowiznę – swoje metry dobra!

 

Kategoria: Wiadomości