Napisz bajkę w ślonskij godce

środa 21 marca 2018
  • Konkurs na bajkę w ślonskij godce to nowatorski pomysł na szerzenie śląskich tradycji wśród najmłodszych (fot. mat. organizatora)
    Konkurs na bajkę w ślonskij godce to nowatorski pomysł na szerzenie śląskich tradycji wśród najmłodszych (fot. mat. organizatora)
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ogłasza konkurs na oryginalną bajkę napisaną w ślonskij godce. To jeden z wielu elementów większego wydarzenia, którego celem jest kultywowanie śląskich tradycji.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że w ostatnim czasie godka przeżywa prawdziwy renesans - coraz częściej pojawia się w literaturze, muzyce czy działalności społecznej. Dlatego warto nie tylko podtrzymwać tę tendencję, ale także wzmacniać regionalne tradycje, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Stąd właśnie pomysł na bajkowy koknurs. 

Opowiadania, zgodnie z zapisami regulaminu muszą liczyć od 2 do 4 stron (1800 znaków na stronę). Zgłoszenia powinny zawierać autorski projekt oraz wypełniony formularz, a przyjmowane są drogą elektroniczną na adres sekretariat@rik.katowice.pl lub hkarwat@rik.katowice.pl z dopiskiem w temacie e -maila: „Konkurs na napisanie bajki w języku śląskim”. Termin zgłoszeń upływa 6 kwietnia.

Najlepsze bajki zostaną przeczytane przez podczas zaplanowanego na 27-28 kwietnia premierowego festiwalu ślonskij godki, który organizowany jest pod hasłem „Do you speak godka”.  Festiwal ma być  systematycznym, corocznym podsumowaniem tego, co w godce najistotniejsze i najbardziej aktualne.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie organizatora.

Kategoria: Wiadomości