Zwiedzaj miasto z rodziną i „Fajnym Zabrzem”

środa 21 marca 2018
  • Wędrówka z przewodnikiem będzie świetną zabawą dla całej rodziny (fot. UM Zabrze)
    Wędrówka z przewodnikiem będzie świetną zabawą dla całej rodziny (fot. UM Zabrze)
Do zwiedzania Zabrza całą rodziną zachęca nowy darmowy przewodnik dla dzieci, rodziców i dziadków „Fajne Zabrze”, wydany przez Urząd Miejski.
Z przewodnikiem w ręku można poznać najciekawsze miejsca w Zabrzu i ciekawostki, związane z miastem. Z lektury książeczki czytelnicy dowiedzą się m.in. gdzie Zabrzu można przejechać się czołgiem, kim była Luiza oraz gdzie i kiedy koń w Zabrzu goni lisa? Zostaną zachęceni do zwiedzenia Kopalni Guido, Sztolni Królowa Luiza, Bajtel Gruby, Parku Techniki Wojskowej, Szybu Maciej, Miejskiego Ogrodu Botanicznego i Kąpieliska Leśnego w Maciejowie. W przewodniku, oprócz zdjęć i ciekawych historii, znajdują się też strony z naklejkami, kolorowanka, konkursy i krzyżówki.
 
Darmowy przewodnik można odebrać w Punkcie Informacji o Mieście przy ul. Powstańców Śląskich 2/1. Na najbardziej aktywnych czytelników czeka konkurs. Podczas wędrówki po Zabrzu trzeba będzie zebrać komplet sześciu pieczątek z miejsc wskazanych na odwrocie kuponu, który znajduje się w przewodniku. Potem należy go wypełnić, wyciąć z książeczki i do 15 czerwca przynieść do Punktu Informacji Turystycznej Sztolni Królowa Luiza (ul. Karola Mirki 8). Kupony wezmą udział w losowaniu zestawów miejskich gadżetów. Finał zabawy odbędzie się 22 czerwca w Parku 12C.
Kategoria: Zwiedzanie