NIEMAPA odkrywa Katowice

czwartek 22 marca 2018
  • NIEMAPA to zupełnie nowe spojrzenie na temat miejskich przewodników. (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    NIEMAPA to zupełnie nowe spojrzenie na temat miejskich przewodników (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Nowością jest nie tylko treść przewodnika, ale także jego oprawa graficzna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Nowością jest nie tylko treść przewodnika, ale także jego oprawa graficzna .(fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Dzięki NIEMAPIE mieszkańcy Katowic odkryją zupełnie nowe i zaskakujące miejsca. (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Dzięki NIEMAPIE mieszkańcy Katowic odkryją zupełnie nowe i zaskakujące miejsca. (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Jeśli miejskie przewodniki kojarzą Wam się z nudnymi informacjami i nieciekawą oprawą graficzną, koniecznie musicie zaopatrzyć się w NIEMAPĘ. To broszura, która pokaże Wam miasto z zupełnie innej perspektywy.
Gdy tylko wzięliśmy NIEMAPĘ Katowic w ręce zaczęliśmy szukać miejsc, których w naszym mieście jeszcze nie znamy. Autorzy projektu każdy miejski przewodnik konsultują z mieszkańcami, więc liczyliśmy, że nas czymś zaskoczą. Zdecydowanie im się udało! Choć Nikiszowiec, Strefę Kultury czy Dolinę Trzech Stawów znamy bardzo dobrze, to Ekstremalny Plac Zabaw czy Sąsiedzkie Podwórka trafiły na listę miejsc do zobaczenia.
 
Nowe spojrzenie na miasto
 
Świetne ilustracje i ciekawe opisy wzbogacone zostały o krótkie zagadki i zadania, które urozmaicą spacer najmłodszym. Jednak nie liczcie, że tę niewielką broszurę zabierzecie raz i zwiedzicie wszystkie 17 miejsc jednego dnia. Wraz z NIEMAPĄ przekonacie się, że Katowice to miejsce pełne przyrody, zabawy, ciekawych budynków i historii, które można odkrywać nieustannie. Najbardziej spodobał nam się 18. punkt przewodnika, w który możemy narysować nasze ulubione miejsce w Katowicach. Nas, aż kusi, by umieścić ich jeszcze więcej!
 
Must have każdego mieszkańca
 
NIEMAPA to projekt świetny graficznie, przemyślany, stworzony z myślą o rodzinnych spacerach. To właśnie projekt NIEMAPY zaskakuje najbardziej. Autorzy udowodniają, że nawet z broszurki
promującej miasto można zrobić stylowy gadżet, pełnowartościowy przewodnik, ilustratorską perełkę. Cieszy, że dedykowany jest on głównie mieszkańcom i poza oczywistymi punktami zwraca uwagę na wiele mniej znanych faktów i miejsc. NIEMAPA to must have w każdej katowckiej rodzinie. Wyjdźmy na spacer i poznajmy nasze miasto na nowo!
 
Zdobądź swój egzemplarz
 
NIEMAPA Katowice wydrukowana została w ponad 12 tys. egzemplarzy i jest dystrybuowana bezpłatnie - w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku oraz na wydarzeniach organizowanych przez Urząd Miasta a także do pobrania na stronie www.niemapa.pl. Plakaty, torby i notesy powiązane tematycznie z przewodnikiem znajdą się również w sprzedaży w wybranych sklepach, m.in.: Biksa, Geszeft, Gryfnie, Kurka bez piórka, Pakamera i Wall-being. Premierze NIEMAPY towarzyszą ciekawe wydarzenia: w piątek, 23 marca, wyjątkowy dzień otwarty w Walcowni Cynku pod hasłem “Daj Cynk!”, w sobotę rodzinne warsztaty z NIEMAPĄ w galerii “Kurka bez piórka”.
 
NIEMAPĘ możecie też zdobyć biorąc udział w naszej zabawie w dziale Konkursy - powodzenia!
Kategoria: Recenzje książek