Nibylandia niesie pomoc dzieciom

środa 28 marca 2018
  • Niezwykły obraz stanie się przedmiotem niezwykłej aukcji (fot. Sala Zabaw Nibylandia)
    Niezwykły obraz stanie się przedmiotem niezwykłej aukcji (fot. Sala Zabaw Nibylandia)
Co łączy Nowy Jork, Katowice i Nibylandię? Niezwykła akcja charytatywna, której celem jest przywrócenie uśmiechu na twarzach chorych dzieci. A pomagać im będą nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci, które stworzyły coś naprawdę niezwykłego.

Katowicka Sala Zabaw Nibylandia to miejsce pełne beztroskiego śmiechu, szalonej zabawy i pozytywnej energii. Energię tą widać również w niezwykłym dziele sztuki, które mali uczestnicy Balu Karnawałowego stworzyli wraz z cenionym i znanym malarzem Maciejem Paździorem. Obraz, zatytułowany „Nowy Jork nocą", zawisł przy głównym wejściu do bawialni, ale już niedługo trafi do nowego właściciela. Zdobędzie go zwycięzca licytacji, która 1 maja ruszy w popularnym serwisie aukcyjnym.

Komu chcą pomóc organizatorzy tej niezwykłej akcji? Kandydatów jest kilku. Są dzieci potrzebujące wsparcia – siedmioletni Filip, który walczy o powrót do zdrowia i pokonanie raka mózgu oraz trzyletni Michał, dla którego przeszczep komórek macierzystych jest szansą na poprawę codzienności. Są też fundacje: Arka Noego i Fundacja TVS. Na fanpage'u Nibylandii na Facebooku znajdują się ankiety. Głosowanie, kogo lub jaką fundację wesprzeć, trwa do 30 kwietnia.

 

Kategoria: Wiadomości