Jedyny taki sklep w Katowicach

poniedziałek 23 kwietnia 2018
  • Choć w Polsce jeszcze niezbyt znana, idea charity shopów jest dość popularna poza granicami naszego kraju (fot. pixabay)
    Choć w Polsce jeszcze niezbyt znana, idea charity shopów jest dość popularna poza granicami naszego kraju (fot. pixabay)
PODARUJ, KUP, POMAGAJ - to zasady, które przyświecają działaniu zupełnie nowego sklepu na terenie Katowic. Od 7 maja wszyscy, którzy nie wiedzą co zrobić ze zbędnymi ubraniami i rzeczami znalezionymi podczas generalnych porządków, będą mogli oddać je w szczytnym celu.

Sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder – bo to właśnie to cudowne miejsce, w którym nic się nie zmarnuje – będzie zlokalizowany przy ul. H. Sienkiewicza 4. To tak zwany charity shop - idealne rozwiązanie na przekazanie rzeczy, które w naszych domach nie są już dłużej potrzebne. Nieważne, czy do oddania masz ubrania, akcesoria, biżuterię, książki, płyty czy artykuły domowe – jeśli tylko są czyste, niezniszczone i działają, można oddać je nieodpłatnie w sklepie Fundacji.  Podarowane przedmioty są wyceniane i wystawiane na sprzedaż, a całkowity dochód z prowadzenia lokalu zostanie przekazany na statutowe działania Fundacji Sue Ryder, czyli pomoc osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym i ubogim.

Ta ciekawa i zupełnie nowa w naszym regionie inicjatywa to również nie lada gratka dla poszukiwaczy rzeczy niepowtarzalnych, sentymentalnych i vintage. Idealnie wpisuje się również w coraz popularniejszy trend zero waste, który dawanie rzeczom kolejnego życia stawia sobie za główny cel.

Więcej informacji o sklepie i zasadach jego działania znajdziecie na jego facebookowym profilu.

 

Kategoria: Wiadomości