Uformuj, przytnij, poczekaj i ciesz się nową zabawką

piątek 11 maja 2018
  • Zabawy masą plastyczną Patarev rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne dziecka (fot. pixabay)
    Zabawy masą plastyczną Patarev rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne dziecka (fot. pixabay)
  • Zestawy z masą plastyczną Patarev są dostępne na stronie sklep.PlacFrancuski.pl (fot. mat. sklepu)
    Zestawy z masą plastyczną Patarev są dostępne na stronie sklep.PlacFrancuski.pl (fot. mat. sklepu)
  • Zestawy z masą plastyczną Patarev są dostępne na stronie sklep.PlacFrancuski.pl (fot. mat. sklepu)
    Zestawy z masą plastyczną Patarev są dostępne na stronie sklep.PlacFrancuski.pl (fot. mat. sklepu)
Nie macie pomysłu na kreatywny prezent dla pociechy? Chcecie, aby zabawka rozwijała zdolności manualne, wyobraźnię i ćwiczyła wytrwałość? Masa plastyczna Patarev, z której można „wyczarować” cokolwiek się chce, będzie idealnym prezentem.

Dzieci lubią plastelinę, bo można z niej tworzyć dowolne kształty, jednak są one nietrwałe. Modelinę można utwardzić, ale często jest trudna do wyrobienia i ma nieprzyjemny zapach. Tymczasem na rynku pojawiło się tworzywo, które jest miękkie, lekkie, łatwe do formowania, ładnie pachnie (nie ma się co dziwić, stworzyła je Véronique Debroise - perfumiarka z zawodu), można je ciąć nożyczkami, nie klei się do palców ani blatu, a do tego nie trzeba piekarnika, żeby utrwalić pożądany, utworzony wcześniej kształt – niedotykana, zastyga po pewnym czasie.  

Kreatywność 10

Z masy można wykonać np. ozdobne zwierzątka na ołówki – w zestawie marki Sentosphere znajduje się 5 słoików masy Patarev:  niebieskiej, żółtej, czerwonej, białej i czarnej oraz instrukcja obrazkowa, pokazująca krok po kroku, w jaki sposób stworzyć 8 zabawnych ozdób. Oczywiście mały artysta nie musi się trzymać instrukcji, może użyć swej wyobraźni do stworzenia czegoś zupełnie innego. Za taki zestaw zapłacimy 56,99 zł, a frajdy będzie co niemiara.  

Dla dziewczynki

Dziewczynki z pewnością ucieszą się z możliwości stworzenia dla swojej lali kolorowych ubranek. Można ubrać lalę, którą już się posiada lub tę, która znajduje się w zestawie Sentosphere. Oprócz niej w zestawie znajdziemy także buty, naszyjnik, 4 słoiczki z masą do modelowania, brokat, plastikowy nożyk, wałek, stojak na lalę, szablon do wycinania ubranek i instrukcję obrazkową. Za to wszystko zapłacimy 77,99 zł.    

Dla chłopca

Ruchome roboty to zabawki idealne dla małych inżynierów. W zestawie z robotami znajduje się: 5 słoików z różnymi kolorami masy Patarev, 2 mechanizmy poruszające robotami, oczy do naklejenia, nożyk oraz instrukcja obrazkowa. Podobnie, jak zestaw z lalką czy z ozdobami na ołówki – i tu mali użytkownicy nie muszą trzymać się ściśle instrukcji. Mogą stworzyć swojego własnego, unikatowego robota, a po jego zastygnięciu cieszyć się gotową zabawką. Cena takiego zestawu to 56,99 zł.

Jeżeli dziecku spodoba się tworzenie, można dokupić same pojemniczki z masą.

Całe zestawy, jak i odrębne słoiczki z masą są dostępne na stronie sklep.placfrancuski.pl.

Wkrótce na naszym portalu będziecie mogli wygrać jeden z zestawów z masą Patarev. Zapraszamy do działu Konkursy.