Poczuj magię drewna

poniedziałek 11 czerwca 2018
 • Gryzaki pozbawione są ostrych krawędzi i niebezpiecznych dla dzieci chemikaliów. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
  Gryzaki pozbawione są ostrych krawędzi i niebezpiecznych dla dzieci chemikaliów. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
 • Przeplatanki potrafią wciągnąć nie tylko najmłodszych. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
  Przeplatanki potrafią wciągnąć nie tylko najmłodszych. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
 • Do każdego egzemplarza dołączone są również ciekawostki o właściwościach użytego drewna. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
  Do każdego egzemplarza dołączone są również ciekawostki o właściwościach użytego drewna. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
 • Lniany woreczek, papierowa taśma, eko włóczka - w każdym elemencie widać troskę firmy o środowisko naturalne. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
  Lniany woreczek, papierowa taśma, eko włóczka - w każdym elemencie widać troskę firmy o środowisko naturalne. (fot.anna/SilesiaDzieci.pl)
Każda z nich jest inna, bo powstają ręcznie w niewielkiej manufakturze. Cieszą dziecięce dłonie i oko, zachwycają też rodziców – bo zamiast migających światełek i skrzekliwych dźwięków, przynoszą kontakt z naturą i serce włożone w ich wykonanie. Poznajcie zabawki Touch Wood – zaprojektowane i tworzone przez mamę i tatę.

To, że twórcami marki są rodzice jest niezwykle ważne. Przede wszystkim dlatego, że gdyby nie ich syn, nie byłoby Touch Wood. Ale również dlatego, że swoje projekty i zabawki tworzą odpowiadając na realne potrzeby młodego człowieka, zachowując przy tym ekologię, ponadczasowość i minimalizm.

Gryźć, smakować, poznawać

Każdy rodzic wie, że w pewnym momencie absolutnie wszystko zaczyna lądować w buzi małego szkraba. Ważne jest, by maluch mógł zagryzać, smakować i ciamkać rzeczy zdrowe, bez szkodliwych barwników czy sztucznych substancji. Czyli takie, jak gryzaki Touch Wood, które powstają z naturalnego, litego drewna, nie są niczym barwione ani pokrywane, dzięki czemu dziecko ma okazję poczuć ich prawdziwy smak. Różne kształty pozwolą idealnie dopasować gryzak do rąk naszego malucha, a możliwość personalizowania gryzaka imieniem czyni z niego świetny pomysł na prezent lub niebanalną pamiątkę. Gryzaki kosztują 45 zł.

Tajemnicze przeplatanki

Nieco starsze dzieci z pewnością zainteresują przeplatanki – drewniane plastry w kształcie zwierzątek, pokryte siecią tajemniczych otworów. W zestawie z nimi otrzymujemy bezpieczną, drewnianą igłę oraz bawełnianą włóczkę. Przekładając igłę przez otwory najmłodsi rozwijają motorykę małą i kreatywność, bo za każdym razem sznurek można przepleść w inny sposób. To również idealny sposób na zajęcie ruchliwego trzylatka, któremu przyda się chwila skupienia. Za przeplatanki zapłacimy 65 zł.

Galaktyka w pokoju smyka

Gdy po szaleństwach przyjdzie czas na odpoczynek, delikatne, nocne światło zapewnią wyjątkowe lampki. Wielka Niedźwiedzica, Lew, Wilk i Orzeł zadbają o bezpieczne sny malucha, prezentując jednocześnie ukryte za dnia prawdziwe gwiazdozbiory. Drewno jesionowe, z którego lampy są wykonane, gwarantuje unikatowość każdej z nich – układ słojów czy kolorystyka użytego w produkcji kawałka drewna sprawiają, że nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Oprócz niebanalnego pomysłu na uwagę zasługuje także precyzyjne wykonanie i atrakcyjny dizajn, daleki od sklepowego kiczu i infantylności. Cena lamp to 280 zł.

Ekologia przede wszystkim

Zamawiając produkty Touch Wood możecie spodziewać się nie tylko pięknych zabawek i przedmiotów, ale także wyjątkowego opakowania. Twórcom marki przyświeca bowiem idea troski o środowisko i ograniczania odpadów powstałych w trakcie produkcji. W pudełkach z ekologicznej tektury znajdziecie zebrane z warsztatu naturalne wiórki, które zastępują plastikową folię zwykle wypełniającą paczki. Przeplatanki opakowane są w lniane woreczki, a do każdego gryzaka dołączona jest niewielka zawieszka z informacjami o właściwościach drewna, z którego powstał dany egzemplarz. Całość opakowana jest w szary papier, zabezpieczony papierową taśmą. Wszystko w duchu zero waste i świadomego podejścia do ochrony środowiska. Dzięki temu produkty Touch Wood są idealne na prezent czy to dla nowo narodzonego maluszka, czy dla nieco większych dzieci, które z niecierpliwością czekają na nadchodzący Dzień Dziecka ;)

Więcej o produktach Touch Wood dowiecie się na ich stronie internetowej, a dla naszych czytelników mamy niespodziankę – rabat w wysokości 15 proc. na hasło SILESIA DZIECI. Rabat obowiązuje do końca maja 2018 r. w sklepie internetowym marki.

 

Zobacz także

Czym jest „Kieszonkowiec”?
Kieszonkowiec to gra, która spakowana w pudełko zajmuje tyle miejsca, co talia kart. Każdy „Kieszonkowiec” to okazja do zabawy, ciekawe wyzwanie i mnóstwo wiedzy. Zajrzyjcie do naszego krótkiego przeglądu i przekonajcie się, czego mogą Was nauczyć „Kieszonkowce”.

Kieszonkowce - nauka i zabawa, którą schowasz w kieszeni