Zaplanuj wakacje swojego dziecka

poniedziałek 21 maja 2018
  • Oferta obozów i kolonii jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie (fot.mat. KOGIS)
    Oferta obozów i kolonii jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie (fot.mat. KOGIS)
Maj to najwyższy czas na rezerwację kolonii i obozów letnich dla dzieci. Wakacje powinny być czasem radosnego wypoczynku, rozwijających zajęć i poznawania ciekawych ludzi, dlatego należy je starannie zaplanować. Poniżej kilka propozycji na tegoroczne lato.
Interesujące propozycje obozów i kolonii letnich w różnych miejscach w kraju i zagranicą znaleźliśmy na Portalu Turystyki Dziecięcej KOGIS.
 
Nad morzem
 
Stegna, Jantar i Rowy - to tutaj, w wygodnych ośrodkach, wypoczywać będą dzieciaki z młodszych grup wiekowych (6-12 lat). Niezwykłe miejsce, czysta plaża i bogaty wybór tematyczny - każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Na dzieci czekają: Obóz LEGO, obóz dla fanów Star Wars, obóz z laserowym paintballem, kolonia plastyczna, survivalowa, kulinarna, piłkarska, detektywistyczna, sportowa, fotograficzny, z angielskim, fantastyki, wakacyjny relax, fitness i inne. Ciekawie zapowiadają się obozy o profilu muzycznym, tanecznym i gitarowym, a także obóz przygodowy. Nie zabraknie propozycji dla młodych adeptów magii czyli Lato z Harrym Potterem. Ośrodki, w których dzieci będą zakwaterowane, również są niczego sobie - w Rowach ośrodek znajduje się przy samej plaży, w Stegnie jest zupełnie nowy, a w Jantarze jest ośrodek z basenem. Więcej informacji na temat obozów znajdziecie na stronie organizatora.
 
Maluszkowa nadmorska kraina fantazji
 
Szczególną opieką na koloniach otoczeni są najmłodsi koloniści – od 6. do 10. roku życia. Dla nich od lat obowiązuje autorski program opieki „Smyk” polegający na zwiększonych standardach bezpieczeństwa i zapewnianiu maluchom bezstresowej atmosfery, jak w domu. Dlatego zajmują się nimi najlepsze kolonijne „ciocie”, które potrafią ukoić tęsknotę za mamą, a na dobranoc czytają bajki. Zawsze służą też pomocą w codziennych czynnościach. W tym roku kolonie objęte programem „Smyk”, odbędą się w Jantarze w ośrodku „Bursztyn” i są to: Pierwsza kolonia Smyka, Lato w Zwierzątkowie, a także dziecięcy Obóz survivalowy i Kolonia artystyczna. Ciekawie zapowiada się też profil bajkowy, elfów i wróżek oraz „Małe Syrenki”. Ciut starszych uczestników (7-12 lat) organizator kolonii zaprasza na kolonię piłkarską, sportową, Star Wars czy obóz LEGO dla dziewczynek. Więcej przeczytacie tutaj.
 
 
Nad jeziorem
 
Ośrodek w Czaplinku nad jeziorem Drawsko, z własną plażą i portem jachtowym – to pomysł na spędzenie 11 wakacyjnych dni dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat – grupa młodsza i młodzieży w wieku 12-16 – grupa starsza. To tu odbędzie się prawdziwy festiwal tematyk, m.in. obozy sportowe, artystyczne, survivalowe. W tym miejscu organizowane są też obozy: gitarowe, reggae, paintballowe, wodne, kondycyjne i fitness, żeglarskie, fotograficzne, wodne czy przygodowe. W programie każdego znajdują się profesjonalnie prowadzone warsztaty tematyczne, a do tego mnóstwo wycieczek i dodatkowych atrakcji, którymi czas będzie wypełniony po brzegi – np. wyjazd do Pomerania Fun Park. Przeprawa na wyspę, kajaki, łucznictwo, piknik, wycieczka do grodziska - Sławogrodu, autokarowa całodzienna wycieczka nad morze do Kołobrzegu, park linowy, skimboard i wiele fakultetów dodatkowych do wyboru - to nie lada gratka na wakacje! Pełna oferta obozów w Czaplinku znajduje się tutaj
 
W górach i za granicą
 
KOGIS oferuje też obozy o różnych tematykach w górach - wędrowne, artystyczne, rekreacyjne, maluszkowe i młodzieżowe. W Tatrach, Beskidach czy w Sudetach możecie wybrać obozy konne, fabularne, muzyczne, sportowe i inne. Starszej młodzieży polecane są obozy za granicą - w Bułgarii, na Węgrzech, we Włoszech, w Czarnogórze czy w Hiszpanii. Więcej informacji znajduje się na stronie Portalu
 
Na naszym portalu będziecie mogli wygrać bony o wartości 200 zł każdy na obozy i kolonie organizowane przez Portal Turystyki Dziecięcej KOGIS. Zapraszamy do działu Konkursy.
Kategoria: Aktywna rekreacja