Wygraj remont szkolnej stołówki

piątek 1 czerwca 2018
  • Pięć zwycięskich stołówek przejdzie prawdziwą metamorfozę (fot. pixabay)
    Pięć zwycięskich stołówek przejdzie prawdziwą metamorfozę (fot. pixabay)
30 tys. zł na remont stołówki, taką kwotę może wygrać każda szkoła podstawowa, która przystąpi do konkursu towarzyszącemu programowi „Extra Szkolna Stołówka”. Czasu coraz mniej, zgłoszenia przyjmowane są do 17 czerwca.
To już druga edycja programu, którego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem programu jest poprawa warunków spożywania posiłków, edukacja na temat niemarnowania żywności oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. 
 
Lepsze stołówki - lepsze nawyki
 
Dzieci w szkołach spożywają 2-3 posiłki dziennie. Jak wynika z badań ponad 1/3 uczniów nie zjada ich w całości. Przyczyna? Zbyt mała ilość czasu oraz brak funkcjonalnych rozwiązań na stołówkach. Dlatego tak ważne jest, by miały one komfort bezpiecznego, przyjaznego miejsca. - W odpowiedniej przestrzeni dzieci chętnie będą spożywały posiłki, jednocześnie ucząc się zasad wspólnego spędzania czasu przy stole oraz racjonalnego gospodarowania jedzeniem - podkreśla Marek Borowski, Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności, partnera społecznego akcji.
 
Opis, zdjęcie i kliknięcie
 
By zawalczyć o wymarzoną stołówkę wystarczy zgłosić szkołę na stronie www.extrastolowki.pl. Rejestracji dokonuje dyrektor placówki lub inna osoba dorosła za jego zgodą do 17 czerwca bieżącego roku. Do zgłoszenia należy dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim opisem, dlaczego to właśnie ona powinna zostać wyremontowana. Każdy z nas może głosować raz dziennie na dodane zdjęcia. Na stronie internetowej programu będą również pojawiały się zadania, za które szkoła może zdobyć dodatkowe punkty.
 
5 wygranych, ale 55 nagrodzonych
 
Stołówki zostaną wyremontowane w pięciu szkołach – w czterech, które zdobędą największą liczbę głosów, oraz w szkole wybranej przez jury programu. Dodatkowo w 50 kolejnych placówkach w rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 50 następnych szkół otrzyma zestaw akcesoriów dekoracyjnych do szkolnej stołówki i materiały edukacyjne. Inicjatorem akcji i fundatorem nagród jest marka Delma.
 
Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl.
Kategoria: Zdrowie