Chcesz się bawić szampańsko? Pomyśl o sylwestrze dla dziecka

wtorek 17 grudnia 2013
  • Dzieci mogą spędzić udanego sylwestra pod okiem profesjonalistów, a rodzice w tym czasie dobrze się bawić w gronie znajomych (fot. sxc.hu)
    Dzieci mogą spędzić udanego sylwestra pod okiem profesjonalistów, a rodzice w tym czasie dobrze się bawić w gronie znajomych (fot. sxc.hu)
Czy rodzice, którzy nie mają do pomocy babci, skazani są na witanie Nowego Roku przed telewizorem? Albo na prywatkę w towarzystwie gromadki własnych maluchów i pociech znajomych? Sprawdźcie, czyjej opiece możecie powierzyć dziecko w tę wyjątkową noc.

Podczas sylwestra w towarzystwie dzieci, dorośli muszą ściszać muzykę i rozmowy, by nie utrudniać maluchom snu. W przypadku najmłodszych dzieci problem może rozwiązać niania. Stawki w noc sylwestrową są wprawdzie wyższe, jednak komfort rozwiązania przekonuje coraz więcej rodziców. - Kiedy dorośli bawią się w salonie, w dziecięcym pokoju opiekunka robi z dziećmi maski, kotyliony, tańczy, śpiewa, odlicza głośno minuty do północy. Później kładzie maluchy spać - mówi Urszula Miemiec, współwłaścicielka katowickiej agencji NianiaNet, w której sylwestrowe stawki wynoszą 50 zł za godzinę.

Dziecko zostawić można też w sali zabaw Hula Park w sosnowieckim centrum handlowym Plaza. - Chcemy zorganizować zabawy dla dziesięcioosobowych grup. Rodzice mogą sami zebrać taką gromadkę wśród dzieci znajomych, z którymi idą na imprezę, albo przyprowadzić własnego malucha, którego przydzielimy go do grupy mieszanej. Będzie malowanie buziek, przebieranki, konkursy, kolacja i śniadanie. Aby rodzice mogli odespać, w noworoczny poranek planujemy pracować do godz. 10-11 - mówi Magdalena Deloch, właścicielka Hula Parku. Ceny będą ustalane indywidualnie, ale w przypadku zorganizowanej grupy, koszt noclegu z wyżywieniem powinien wynieść około 50 zł od dziecka.

Otwarta Pracownia Artystyczna O!PA z Dąbrowy Górniczej organizuje bal sylwestrowy dla dzieci pełen czarów i magii. - Będziemy uczyć się magicznych sztuczek, a dekoracje, instrumenty muzyczne i przekąski dzieci zrobią same, z naszą pomocą oczywiście. To będzie niezapomniana przygoda, niezapomniany początek Nowego Roku - zachęca Anna Deboń z pracowni. O!PA zaprasza dzieci w wieku od 6 do12 lat. Początek zabawy 31 grudnia o godz. 17.30, zakończenie 1 stycznia o godz. 10. Koszt: 130 zł za dziecko. W cenę wliczona jest opieka, ubezpieczenie NNW, wszystkie materiały do zajęć, dwa posiłki (kolacja, śniadanie), napoje i drobne przekąski oraz wygodne miejsca do spania. - Jeżeli rodzice będą sobie tego życzyli, po zakończeniu imprezy możemy odtransportować dzieci do domów - dodaje Anna Deboń. O!PA mieści się przy ul. Ludowej 4 w Dąbrowie Górniczej. Zapisy pod numerem 504820333 lub mailem: opa_dabrowa@op.pl

Kolejną propozycję w Dąbrowie Górniczej ma Centrum Spędzania Wolnego Czasu Bajoko, Organizuje bowiem sylwestra dla dzieci w wieku od 5 – 13 lat. W planach jest disco ze świetlną kulą i laserami, przebierańce, kreatywne zabawy, karaoke, skoki na trampolinie i zabawy w basenie z piłeczkami. Będzie też element rywalizacji w zawodach na X-boxie z kinekt i konkursach z nagrodami. Do przekąszenia będą smakołyki ze szwedzkiego stołu. Sylwester organizowany jest w dwóch wariantach: od godz. 18. 31 grudnia do godz. 12 dnia następnego oraz od godz. 18. 31 grudnia do godz. 2 w nocy. W pierwszej wersji koszt imprezy to 120 zł, w drugiej – 80 zł. Dzieci nocujące powinny przynieść ze sobą piżamę oraz śpiwór lub kołderkę.

Szampańską zabawę sylwestrową dla dzieci obiecuje Dwór Hubertus w Piekarach Śląskich. Na dzieciaki, które proszone są o przybycie na zabawę w strojach karnawałowych, czekać będą gry i zabawy przy muzyce, wybory króla i królowej balu, menu złożone z pizzy, kanapek, sałatek i frytek. Nie zabraknie również przekąsek takich jak ciastka, herbatniki, lody, paluszki, popcorn, owoce oraz napoje. Będą oczywiście miejsca do spania, a rano śniadanie noworoczne. Dzieci powinny przynieść ze sobą ubranie, piżamę, śpiwór, szczoteczkę do zębów, obuwie zmienne, ulubioną maskotkę i dobry humor. Koszt udziału jednego dziecka to 110 zł. Zapisy przyjmowane będą do 23 grudnia pod numerem tel. 519 808 800.

Swoją propozycję zabawy sylwestrowej ma też sala zabaw Zoolandia znajdująca się w Wodzisławiu Śląskim. Przewidziano tu oglądanie bajek na dużym ekranie, quizy, zagadki, konkursy, zabawę taneczną przy Xboksie oraz karaoke. Będzie też pizza, słodycze i napoje, a dla śpiochów miejsca do spania. Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Koszt – 100 zł od dziecka.

Kategoria: Aktywna rekreacja