Uśmiechnij się i przytul do książki

poniedziałek 16 lipca 2018
 • Błękitno-różowy duet wydawnictwa Babaryba (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Błękitno-różowy duet wydawnictwa Babaryba (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Bohaterką książki „Zaśnij ze mną” jest... ona sama! Książeczka czasem jest smutna... (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Bohaterką książki „Zaśnij ze mną” jest... ona sama! Książeczka czasem jest smutna... (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • ...czasem wesoła, a rolą młodego czytelnika jest sprawić, by tak właśnie było (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  ...czasem wesoła, a rolą młodego czytelnika jest sprawić, by tak właśnie było (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • ...czasem wesoła, a rolą młodego czytelnika jest sprawić, by tak właśnie było (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  ...czasem wesoła, a rolą młodego czytelnika jest sprawić, by tak właśnie było (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Każdy rodzic kochający literaturę stara się zarazić swoją pociechę miłością do książek. „Pokochaj mnie” to nietypowa propozycja dla najmłodszych czytelników, która sprawi, że maluch nie tylko pokocha książki, ale dowie się, że one też go kochają!

„Pokochaj mnie” to druga książka Cedrica Ramadiera i Vincenta Bourgeau’a, która w Polsce ukazała się dzięki wydawnictwu Babaryba. Pierwszą z nich jest „Zaśnij ze mną”, którą recenzowaliśmy tutaj. W duecie książki mogą kojarzyć się z odwiecznym podziałem - niebieskie dla chłopca, różowe dla dziewczynki. Nic bardziej mylnego! „Zaśnij ze mną” to kojąca i wyciszająca książeczka do usypiania, z kolei różowa to opowiastka o uczuciach, która może również zachęcić do zabaw plastycznych.

Książka do przytulania

O ile szeroko znane są książki interaktywne prowokujące do głośnych zabaw słownych lub obracania książką na wszystkie strony, to „Pokochaj mnie” jest w zupełnie innym stylu i mocno nawiązuje do „Zaśnij ze mną”. W obu to sama książka jest główną bohaterką, z którą czytelnik prowadzi dialog. W trakcie lektury dowiemy się, że jest smutna, wstydliwa, a przede wszystkim zakochana! Będziemy się w trakcie lektury uśmiechać do niej i ją przytulać, a nawet posyłać całusy. Zostaniemy też zachęceni do wykonania laurki i włożenia jej między strony książki, a wszystko to sprawi, że książka będzie bardzo szczęśliwa.

Interaktywna inaczej

W przeciwieństwie do innych książek interaktywnych będących swego rodzaju grą i zabawą, „Pokochaj mnie” to propozycja pełna ciepła i emocji, która przypadnie do gustu najmłodszym dzieciom. Jest ciekawym sposobem na uwrażliwienie maluchów na potrzeby innych, gdyż wprowadza temat emocji i uczuć w niekonwencjonalnych sposób. A rodzicom daje szansę na pełną czułości wspólną zabawę.

Kategoria: Recenzje książek