Muzealne Eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty

wtorek 7 sierpnia 2018
  • Książki „Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty” są dostępne w Muzeum Historii Katowic oraz w Muzeum Zagłębia (fot. mat. organizatora)
    Książki „Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty” są dostępne w Muzeum Historii Katowic oraz w Muzeum Zagłębia (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Bezpłatne książeczki pełne ciekawostek i zagadek dla najmłodszych gości są już dostępne w Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie. Ułatwią one zwiedzanie ekspozycji. Dla małych odkrywców przygotowano również konkursy z nagrodami.

Książeczki powstały w ramach wydarzenia „Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty”. Jego celem jest zaproszenie całych rodzin do odwiedzenia muzeów i przekazanie konkretnej wiedzy z zakresu lokalnej historii i tradycji. To również pobudzenie ciekawości świata i rozwój nowych zainteresowań najmłodszych.

To już trzecia edycja wydarzenia, którego organizatorem jest Fundacja „Trasa dla Bobasa” przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury oraz Fundacji „Cemex – Budujemy Przyszłość”. Portal SilesiaDzieci.pl objął akcję patronatem medialnym.

Organizatorzy przygotowali też konkurs dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Aby wziąć w nim udział wystarczy rozwiązać przynajmniej 5 zadań z rodzinnych przewodników muzealnych z serii „Muzealne Eksponaty...” i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.trasadlabobasa.pl/muzealneeksponaty2018. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do końca października 2018 r. Więcej o konkursie przeczytacie w regulaminie.

Bezpłatne rodzinne przewodniki muzealne są dostępne w muzeach w Katowicach i Będzinie od 1 sierpnia (do wyczerpania nakładu) oraz na stronie www.trasadlabobasa.pl/muzealneeksponaty2018.

Kategoria: Wiadomości