Ekspresowa pizza z patelni

piątek 10 sierpnia 2018
  • Przepis był wykonany przez dzieci - uczestników półkolonii letnich w firmie Cynamon - Sztuka Gotowania (fot. mat. organizatora)
    Przepis był wykonany przez dzieci - uczestników półkolonii letnich w firmie Cynamon - Sztuka Gotowania (fot. mat. organizatora)
Które dziecko nie lubi pizzy... chyba nie ma takiego. Niestety często jej przygotowanie zajmuje zbyt dużo czasu, a piekarnik nie zawsze się sprawdza. Proponujemy Wam dzisiaj pizzę z patelni. Jest szybsza w wykonaniu, a tak samo smaczna, jak ta z piekarnika.

Składniki na ciasto

100 g mąki pszennej

1/2 szklanka wody

1 łyżka oleju

1 łyżeczka suchych drożdży

1 łyżeczka ziół prowansalskich

1 szczypta soli

Dodatki:

2-3 łyżka koncentratu pomidorowego

tarta mozzarella

100 g wędliny drobiowej

1 łyżka ziół prowansalskich

Opis wykonania

Wszystkie składniki na ciasto mieszamy i wyrabiamy w misce. Wyrobione i uformowane w kulę ciasto odstawiamy na kilka minut, żeby odpoczęło. W tym czasie przygotowujemy pozostałe składniki. Następnie ciasto rozwałkowujemy, dostosowując jego wielkość i kształt do patelni, na której będzie przygotowywana pizza. Zimną patelnię smarujemy olejem roślinnym, a potem układamy na niej ciasto. Podsmażamy na małym lub średnim płomieniu, aż do zarumienienia się spodu. Obracamy ciasto i smarujemy je koncentratem oraz posypyjemy przyprawami. Następnie dodajemy mozzarellę i pokrojoną w kosteczkę wędlinę (lub inne ulubione dodatki). Patelnię przykrywamy pokrywką lub folią aluminiową, żeby wszystkie składniki odpowiednio się poddusiły. Zdejmujemy pizzę z patelni, układamy na talerzu i kroimy w trójkąty.

Gotowe!

*Przepis był wykonany przez dzieci - uczestników półkolonii letnich w firmie Cynamon - Sztuka Gotowania.

Kategoria: Przepisy kulinarne