Dni wolne od szkoły 2018/2019 - sprawdź, kiedy przypadają

wtorek 21 sierpnia 2018
  • Warto  już we wrześniu zaplanować sobie wyjazdy rodzinne na podstawie ustanowionych dni wolnych od szkoły (fot. pixabay)
    Warto już we wrześniu zaplanować sobie wyjazdy rodzinne na podstawie ustanowionych dni wolnych od szkoły (fot. pixabay)
Początek roku szkolnego już za półtora tygodnia. Wakacje są w tym roku nieco dłuższe dzięki temu, że 1 września przypada w sobotę. Nie ma jednak powodu do smutku, bo już za 2 miesiące uczniowie będą cieszyć się długim weekendem. Zobaczcie, ile będzie takich wolnych dni.

Pierwszym wolnym dniem w roku szkolnym 2018/2019 będzie 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, który przypada w czwartek. Po nim jest Święto Zmarłych, zatem będziemy mieć do czynienia z czterodniowym weekendem. 11 listopada jest Narodowym Świętem Niepodległości, jednak przypada w tym roku w niedzielę. Kolejne wolne dni to przerwa świąteczna, którą Ministerstwo Edukacji Narodowej ustanowiło na 23-31 grudnia, ale do szkoły dzieci pójdą po Nowym Roku czyli w środę 2 stycznia. Potem przyjdzie czas na ferie, które w województwie śląskim rozpoczną się 11 lutego i potrwają do 24.

Drugi semestr

Po feriach na dłuższy weekend przyjdzie nam poczekać aż do wiosny - 18-23 kwietnia planowana jest przerwa świąteczna. Majówka w 2019 r. to aż 5 dni wolnego - od środy (1 maja) do niedzieli (5 maja). Boże Ciało przypadnie na 20 czerwca, tym samym tego dnia dzieci rozpoczną przerwę wakacyjną, która potrwa do 1 września 2019 r. włącznie. 

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne