Smoothie bowl na śniadanie

wtorek 14 maja 2019
  • Miseczka smoothie to świetny pomysł na szybkie i zdrowe śniadanie dla ucznia lub przedszkolaka (fot. mat. z książki "LODOVO" Jolanty Kleser)
    Miseczka smoothie to świetny pomysł na szybkie i zdrowe śniadanie dla ucznia lub przedszkolaka (fot. mat. z książki "LODOVO" Jolanty Kleser)
Smoothie bowl czyli idealne, szybkie, ale pożywne śniadanie przed szkołą, która już niebawem. Owoce, jogurt naturalny, płatki gryczane i pyszne dodatki. Zobaczcie, jak je przygotować.

Składniki

1 kubek mrożonych truskawek

1 kubek jogurtu naturalnego

2 łyżki płatków gryczanych

1 banan

Opcjonalne dodatki

2 łyżeczki miodu do smaku

wiórki kokosowe

Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy na wysokich obrotach do uzyskania jedwabistego smoothie. Talerz dekorujemy truskawką, wiórkami kokosowymi oraz płatkami gryczanymi. Czy takiemu śniadaniu oprze się głodny maluch?  

*Autorka jest finalistką II edycji programu kulinarnego MasterChef, właścicielką Pracowni SMAKU i autorką książki „LODOVO".

Kategoria: Przepisy kulinarne

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne