Nowe place zabaw i zielone skwery

piątek 14 września 2018
  • W tym roku na projekty w ramach budżetu obywatelskiego mogą głosować również dzieci (fot. mat. organizatora)
    W tym roku na projekty w ramach budżetu obywatelskiego mogą głosować również dzieci (fot. mat. organizatora)
5. edycja budżetu obywatelskiego trwa. Tym razem głosować mogą wszyscy mieszkańcy Katowic, również dzieci. Dzięki projektowi można mieć wpływ na projekty lokalne i ogólnomiejskie, a to m.in. nowe place zabaw, doposażenie książek i podręczników w szkołach i bibliotekach miejskich, boiska i zielone skwery.

Najważniejszą zmianą w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego jest zniesienie limitu wieku dla osób wybierających projekty do realizacji. Rodzice mogą pokazać nawet przedszkolakowi, które projekty w danej dzielnicy można wybierać i wytłumaczyć, że od głosu każdego z nas może zależeć, czy w okolic powstanie plac zabaw, boisko dla dzieci czy zielony skwer. W przypadku uczniów możemy mówić o bardzo świadomym i samodzielnym głosowaniu. Po wprowadzeniu prawidłowych danych (m.in. numeru PESEL) pojawi się lista projektów lokalnych i ogólnomiejskich, na które można zagłosować. Jest o co walczyć - nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, zielone skwery czy nowoczesne place zabaw. Wykaz projektów znajduje się na stronie www.bo.katowice.eu. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko jeden raz. Głosowanie potrwa 14 dni, od 10 do 23 września. Można głosować za pomocą interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej. Można również zagłosować z pomocą urzędnika w wyznaczonych Stacjonarnych Punktach Głosowania. Ich wykaz znajduje się tutaj.

Podobne projekty obywatelskie odbywają się w innych miastach naszej aglomeracji. Warto sprawdzić szczegóły na stronach urzędów miast.

Kategoria: Wiadomości