Bezpłatne badania prenatalne

poniedziałek 24 września 2018
  • Badania prenatalne pozwalają na wykrycie wrodzonych i genetycznych chorób płodu, a to z kolei umożliwia wczesną interwencję i przeprowadzenia operacji w łonie matki (fot. pixabay)
    Badania prenatalne pozwalają na wykrycie wrodzonych i genetycznych chorób płodu, a to z kolei umożliwia wczesną interwencję i przeprowadzenia operacji w łonie matki (fot. pixabay)
„Projekt Świadoma Mama – Zdrowe Dziecko” to bezpłatne badania prenatalne, konsultacje lekarskie, chirurgiczne. Z pomocy może skorzystać 2100 kobiet z województwa śląskiego, których ciąża nie przekroczyła 20. tygodnia.

Projekt „Świadoma Mama – Zdrowe Dziecko” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Realizuje go Fundacja Godula – Hope w Rudzie Śląskiej. Rekrutacja rozpoczęła się już 15 września.

Uczestnictwo w programie

W programie mogą uczestniczyć kobiety, które nie przekroczyły 35 lat w chwili zgłoszenia. Ich ciąża nie przekroczyła 20. tygodnia i są mieszkankami województwa śląskiego. Do udziału w projekcie nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Ponadto do udziału zaproszeni są również partnerzy ciężarnych. O kolejności przyjęć decydują względy medyczne np. tydzień ciąży.

Bezpłatne badania

„Świadoma Mama – Zdrowe Dziecko” to badania biochemiczne Ⅰ i Ⅱ trymestru ciąży, badania USG oraz konsultacje lekarskie. To również konsultacje chirurgiczne, psychologiczne w przypadku wykrycia wady płodu.

Szczegółowe informacje oraz regulamin można uzyskać na stronie www.godulahope.pl/zdrowedziecko oraz pod numerem tel. 533 366 088. Dokumenty przyjmowane są do 30 września 2020 r. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie fundacji Godula Hope w Rudzie Śląskiej, przy ul. Głównej 11 (pawilon A1).

Kategoria: Zdrowie